بهره‌برداری از ورودی‌های جدید ایستگاههای مترو تربیت مدرس و مدافعان سلامت تا پایان سال

فهرست مطالب

با تلاشهای صورت گرفته، ۲ ورودی جدید در ایستگاههای خط ۷ متروی تهران تا پایان سال جاری یعنی ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت و ورودی دوم ایستگاه تربیت مدرس. افتتاح خواهد شد.

به گزارش آرونو ، مهندس محمود یوسفی مجری خط ۷ متروی تهران ضمن اعلام مطلب فوق افزود: هر ایستگاه مترو برای بهره‌برداری ایمن و همچنین تسهیل عبور و مرور مسافران، حداقل به دو ورودی نیاز دارد و در برخی موارد حتی ایجاد ورودی های بیشتر نیز الزامی به نظر می‌رسد.

در این راستا ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت که در واقع ورودی شمال شرقی آن محسوب می‌شود به همراه ورودی دوم ایستگاه تربیت مدرس که یک سالن بلیت فروشی جدید را نیز شامل می‌شود، در دست تکمیل قرارداشته و امیدواریم تا پیش از پایان سال جاری آماده افتتاح شوند؛ ارزش ریالی این دو پروژه در مجموع ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

با بهره‌برداری از ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت، مراجعان بیمارستان امام خمینی (ره) و مراکز درمانی همجوار از یک مسیر دسترسی جدید بهره‌مند خواهندشد. همچنین افتتاح ورودی دوم ایستگاه تربیت مدرس، به معنای ایجاد دسترسی مستقل مسافران خط ۶ به این ایستگاه بوده و شهروندان مناطق امیرآباد و محله‌های مجاور از این حیث شرایط بهتری را تجربه می‌کنند.

پیش از این ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت در اسفند سال ۱۴۰۰ و ورودی نخست ایستگاه تربیت مدرس در اسفند سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری رسیده‌ بود.

بنا براعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) یوسفی در ادامه صحبتهای خود به رفع نقایص برخی ایستگاههای در حال بهره‌برداری خط ۷ اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی ۴ رشته آسانسور در ورودی جنوب غربی ایستگاه بریانک نیز مدنظر قراردارد و این امر در تداوم اقدامات برنامه‌ریزی شده برای تکمیل امکانات ایستگاههای افتتاح شده قبلی صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *