بهره‌برداری از دسترسی تقاطع بزرگراه‌های شهیدان باقری و زین‌الدین با حضور زاکانی

فهرست مطالب

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از بهره‌برداری از دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه‌های شهید باقری- شهید زین الدین در پویش رویداد امید و افتخار خبر داد.

به گزارش آرونو ، هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به بهره‌برداری از یک پروژه عمرانی در شرق تهران، اظهار داشت: فردا (پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه) همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی با حضور شهردار تهران و مدیران شهری شاهد بهره برداری از دسترسی تقاطع بزرگراه‌های شهید باقری-شهید زین الدین خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تکمیل گردش‌های ترافیکی تقاطعات بزرگراهی پایتخت از یک سو و حذف دوربرگردان‌های همسطح در بزرگراه‌های شهر تهران از سوی دیگر، گفت: در سال‌های اخیر با هدف کاهش پیمایش‌های اضافی، روان‌سازی و ایمن سازی ترافیکی بزرگراه شهید باقری، اجرای تقاطعات غیرهمسطح در این بزرگراه در دستورکار قرار گرفت.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: نخستین تقاطع با بهره برداری از پل خیابان فرجام در آذرماه سال ۱۴۰۱ به سرانجام رسید؛ تقاطع بزرگراه شهید زین الدین به عنوان دومین تقاطع پر تقاضای ترافیکی در بزرگراه شهید باقری در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ آغاز و طی۹ ماه به اتمام رسید.

حق بین گفت: این پروژه شامل یک دستگاه پل جهتی به طول ۲۸۸ متر و عرض متوسط ۷.۴ متر شامل یک خط عبوری و یک پیاده رو است. اجرای ۳۸۴ متر طول دیوار شیبراهه، اصلاح هندسی ۳۱۸ متر طول لوپ جنوب به غرب این تقاطع، احداث ۲۷۰ متر طول معبر و اجرای شبکه جمع آوری و آب‌های سطحی نیز از سایر اقدامات اجرایی در قالب این پروژه است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه علاوه بر تسهیل دسترسی شمال به غرب این تقاطع، کاهش بار ترافیک بزرگراه شهید باقری، کاهش ۲ کیلومتر پیمایش اضافی و بالتبع کاهش زمان سفر را در پی خواهد داشت.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، وی با اشاره به تغییر در طراحی اولیه این پروژه، گفت: این تغییر در طراحی علاوه بر تسریع روند اجرای این پروژه، بالغ بر ۸۷ میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی به همراه داشت.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *