بنا بر تعطیلی و پلمب خانه اندیشمندان را نداریم/ به دنبال فضای اشتراکی هستیم

فهرست مطالب

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در خصوص حواشی خانه اندیشمندان علوم انسانی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش آرونو ، محمد امین توکلی زاده صبح امروز در جشن فرزندان غدیر که با حضور ۷۰۰۰ کودک کار در ورزشگاه آزادی در حال برگزاری است، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که در قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران به آن توجه شد، موضوع کودکان کار بود که در چند لایه سعی کردیم به مسئله کودکان کار توجه کنیم و در وهله اول مباحث آموزشی و آگاه سازی را انجام دادیم. چرا که معتقدیم کودکان، خانواده‌هایشان و مردم جامعه باید از حقوق کودکان مطلع باشند که در این راستا به صورت مستقیم و غیر مستقیم آموزش‌های لازم را ارائه کردیم.

وی با بیان اینکه ریاست جمهوری با پیشنهاد شهرداری مبنی بر تفویض اختیاراتش به شهردار تهران پیرامون کودکان کار، متکدیان و معتادان متجاهر موافقت کرده و کلیات این موضوع در جلسه بررسی شده است، گفت: هر دستگاه کار خود را انجام می‌دهد اما فرماندهی واحدی برای آسیب‌های اجتماعی در تهران ایجاد خواهد شد.

توکلی زاده در پاسخ به این سوال که جمعیت مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر چه تعداد بوده؟ گفت: جمعیت زیادی آمده بودند و حداقل یک میلیون نفر بیشتر از سال گذشته در این مهمانی شرکت کردند.

وی در خصوص حواشی خانه اندیشمندان علوم انسانی نیز با بیان اینکه سیاست کلی شهرداری تهران برای املاک اجتماعی‌اش، ارائه خدمات فراگیر به مردم است، گفت: پیش از این شهرداری املاکش را به سازمان‌ها، NGOها و … می‌داد تا از طریق آنها خدمات به مردم ارائه شود اما این مدل در دنیا تغییر کرده و مدل اشتراکی در حال حاضر در سطح دنیا مرسوم است و این بهترین روش است که ما می‌توانیم در تهران اجرا کنیم. چرا که شهرداری در تهران املاک زیادی ندارد که مدیران قبلی هم بخواهند آنها را به افراد و سازمان‌هایی داده و مدیریت بعدی خلع ید باشد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه دستگاه نظارتی در مورد املاک اجتماعی نامه مفصلی به شهرداری زده تا چگونگی محول شده این املاک را توضیح دهد، افزود: ما بنا را بر تعطیلی و یا پلمب مجموعه نداریم و حتی در این ایام هم جلسات در آن خانه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ و در دوره مدیریت شهری گذشته اخطار اولیه به بهره برداران این خانه اندیشمندان علوم انسانی داده شده بود و چهار بار به آنها تذکر دادیم و رسید دریافت کردیم، گفت: پس این ادعا که آنها می‌گویند ما خبر نداشتیم نادرست است و ما بحث تعطیلی نداریم و اگر می‌خواستیم پلمب کنیم چرا در اتاق انتهای سالن را بستیم، می‌رفتیم در ورودی را می‌بستیم.

توکلی زاده با بیان اینکه خودشان آمدند و با شهرداری مذاکره و گفت‌وگو کردند اما به یکباره موضع‌شان عوض شد، گفت: این تهمت‌ها به آقای زاکانی نمی‌چسبد چرا که شهردار تهران در چند ماه گذشته جلسات زیادی با دانشگاه‌ها، نخبگان و دانشجویان داشته و این تهمت‌ها به وی نمی‌چسبد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ما به دنبال فضای اشتراکی هستیم، گفت: همین حالا در خانه باز است و فعالیت آنها ادامه دارد و حتی سال قبل نیز از آنها حمایت مالی کردیم اما بنای ما به کار مشترک است اما حالا که موضوع را به مراجع قضایی بردند ما نیز به رأی قضایی تمکین می‌کنیم و ما هم از طریق سیستم قضایی پیگیر موضوع هستیم تا اول مالکیت‌مان تثبیت شود و بعد هم وقتی مالکیت قطعی شد در مورد نظام مشترک تصمیم گیری می‌کنیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *