برگزاری نخستین دوره لیگ بازی‌های معلولان در تهران/لزوم توجه به هزینه‌های ورزشی معلولان

فهرست مطالب

نخستین دوره لیگ بازی‌های افراد دارای معلولیت به میزبانی منطقه ۷ و به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت برگزار شد.

به گزارش آرونو ، حمید صاحب در حاشیه برگزاری اولین دوره لیگ بازی‌های افراد دارای معلولیت که به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت برگزار شده بود در جمع خبرنگاران گفت: این دوره از مسابقات ورزشی با شرکت ۱۲۰۰ نفر در سطح منطقه‌ای و در هفت گروه دارای معلولیت در ۳۶ رشته ورزشی برگزار شد. در این دوره از مسابقات محدودیت سنی وجود نداشت و شرکت کنندگان دارای معلولیت در گروه‌های طیف اوتیسم، کوتاه قامتان، سندرم دان، افراد دارای معلولیت‌های جسمی حرکتی، بینایی و شنوایی و ایستاده و نشسته در دو گروه بانوان و آقایان به رقابت پرداختند که امروز مراسم اختتامیه این مسابقات برگزار شد و در آن نفرات اول تا سوم هدایای خود را دریافت کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد هر جامعه‌ای را معلولین تشکیل می‌دهند و در تهران نیز پیش بینی می‌شود حدود ۱۱ درصد یعنی معادل یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر افراد دارای معلولیت وجود دارند این مسابقات با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در این افراد توسط شهرداری تهران به میزبانی منطقه ۷ برگزار شد.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وجود گله مندی در حوزه هزینه‌های ورزشی معلولین، گفت: این گله مندی درست است و باید نهادهای مختلف در این زمینه توجه ویژه‌ای داشته باشند تا تسهیل در حوزه ورزش معلولین محقق شود. در شهرداری تهران تلاش شده با ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش لبخند برای افراد دارای معلولیت به ارمغان آورده شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شهرداری تهران با مناسب سازی معابر و بوستان‌ها تلاش می‌کند که زمینه حضور افراد دارای معلولیت در جامعه را تسهیل کند، افزود: البته از نظر مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز برای معلولین چالش‌هایی وجود دارد و نیاز دارد که زیرساخت‌های فرهنگی لازم نیز برای معلولین فراهم شود و چالش‌های آنها پیگیری شود. در حقیقت باید مناسب سازی فرهنگی نیز در حوزه معلولین مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *