برگزاری بیش از ۷۰۰ «جشن وصال» در کشور/ فراخوان طراحی پوستر هفته ازدواج

فهرست مطالب

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بیش از ۷۰۰ «جشن وصال» در سراسر کشور در شهرستان‌ها به ویژه در شهرستان‌های محروم برگزار شده است.

به گزارش آرونو ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی‌فر در نشست خبری «اولین فراخوان طراحی پوستر به مناسبت هفته ازدواج» با بیان اینکه معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان هرسال در هفته ازدواج برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌کند گفت: در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در راستای ترویج ازدواج آسان و گرامیداشت هفته ازدواج رقم خورده که یکی از مهمترین اتفاقات برگزاری جشن‌های وصال در سراسر کشور است

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته جشن ملی با حضور رییس جمهور و زوج‌های جوان برگزار شد افزود: بیش از ۷۰۰ جشن وصال در سراسر کشور در شهرستان‌ها به ویژه در شهرستان‌های محروم برگزار شد.

متقی‌فر شعار این هفته را ازدواج آسان آسمانی نام برد که با هدف ترویج ازدواج آسان در بین جوانان و از بین بردن رسومات غلط برگزار شده است.

به گفته متقی‌فر، امسال شروع جشنواره با فراخوان پوستر جشن وصال استارت خورد تا علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان و طراحان در حوزه مسائل اجتماعی به ویژه ازدواج جوانان، تاثیرگذاری لازم را در حوزه ترویج مسائل اجتماعی به ویژه مسائل ازدواج از طریق هنر داشته باشد و بتوان آن را پیگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه این فراخوان دو بخش دارد ادامه داد: بخش اول، طراحی پوستر (جشن وصال) است که در سطح ملی باید طراحی شود و از بهترین پوستر داوری شده برای جشنواره استفاده می‌کنیم. بخش دوم پوسترهای محتوایی حوزه ازدواج آسان است که اطلاع رسانی آن انجام می شود و امیدواریم هفته ازدواج متفاوتی را رقم بزنیم.

d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1db8c d8a8db8cd8b4 d8a7d8b2 dbb7dbb0dbb0 d8acd8b4d986 d988d8b5d8a7d984 d8afd8b1 daa9d8b4d988d8b1 d981 65f06012ccfb4

به گزارش آرونو ، راحمی دبیر جشنواره طراحی پوستر جشن وصال با بیان اینکه اتفاق ویژه‌ای در فضای جدید جشن وصال رقم خورده است گفت: فضاهای مختلف هنری و رسانه‌ای می توانند در جشن بزرگ که آیین نکوداشت هفته ازدواج است ورود کنند تا ظرفیت‌های هنری و رسانه‌ایشان پای کار بیاید. هنرمندان نگاه خود را در این موضوع به تصویر بکشند و از این ظرفیت در فضاهای مختلف استفاده کنند.

راحمی با بیان اینکه یکی از نکات اساسی که در دبیرخانه جشنواره جشن وصال برنامه ریزی شده رویدادهایی است که به مرور زمان برگزار می‌شود و اولین رویداد، رویداد طراحی پوستر است، با اشاره به اینکه مجموعه‌های مختلفی از جمله حوزه هنری سازمان تبلیغات و استودیوهای فرهنگی درگیر این موضوع می‌شوند افزود: هر دستگاهی که دستی در کار طراحی و گرافیک دارد مخاطب این جشنواره خواهد بود و در فضاهای مختلف هنری بحث طراحی پوستر را می تواند انجام دهد.

راحمی ادامه داد: رویداد اول امروز آغاز و تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد و هنرمندان می‌توانند آثار خود را در فضاهای مختلف و با طراحی‌های مختلف برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و ۲۵ فروردین آثار داوری و هفته اول اردیبهشت اولین همایش رویداد برگزار می‌شود.

وی افزود: رویداد دوم، طراحی مجموعه‌های نمایشگاهی در حوزه ازدواج، تشکیل و تحکیم خانواده است‌.

راحمی با اشاره به اینکه در هفته ازدواج از آثار برتر رونمایی می‌شود ادامه داد: هنرمندان می‌توانند آثار خود را در سه بخش عنوان یا نشان جشن وصال (طراحی، لگو و نشان جشن وصال)، محتوا و تک خط جشن وصال با عنوان آیین بزرگداشت هفته ازدواج و پس زمینه پوستر را طراحی و ارسال کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *