برنامه های رادیو برای جشنواره فیلم فجر را بشناسید

فهرست مطالب

شبکه های رادیویی با مستقر شدن در محل برگزاری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر (برج میلاد) به پوشش این رویداد فرهنگی می پردازند.

«باغ هنر» از رادیو ایران

به گزارش آرونو به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، برنامه «باغ هنر» رادیو ایران از پنجشنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۶ به پوشش خبری و حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر اختصاص دارد. در این برنامه هر روز با حضور کارشناسان و عوامل، فیلم های اکران شده هر روز نقد و بررسی خواهند شد و گزارشگران برنامه، نظرات مردم و مهمانان را در خصوص فیلم های اکران شده و برگزاری این جشنواره جویا می شوند.

رادیویی ها با «برداشت ۴۲» میزبان سینمایی ها

«برداشت ۴۲» عنوان ویژه برنامه رادیو فرهنگ برای پوشش رویدادهای جشنواره فیلم فجر است. این برنامه از ۱۲ بهمن از ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه به صورت زنده و تصویری به همت گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ از محل برگزاری جشنواره فیلم فجر تقدیم علاقه مندان برنامه‌های سینمایی می‌شود. برداشت ۴۲ علاوه بر آنتن رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز، در پایگاه اطلاع رسانی این شبکه و ایران صدا پخش تصویری خواهد شد.

آخرین رویدادها به روایت«هدهد صبا»

 برنامه «هدهد صبا» از محل برگزاری جشنواره راهی آنتن رادیو صبا می شود و مخاطبان را در جریان آخرین اخبار و رویدادهای این جشنواره قرار می دهد. این برنامه در قالب گفت وگو با مسئولان، هنرمندان، خبرنگاران و ارائه گزارشی از رویداد های این جشنواره و نقد و بررسی اتفاقات جشنواره ساعت ۱۳:۳۰ تقدیم مخاطبان می شود.

همراه با «سینما بهمن»

«سینما بهمن» کاری از گروه فرهنگ، جامعه و سلامت رادیو تهران است که به صورت زنده روی  آنتن می رود. سینما بهمن در قالب مجله ای با آیتم های متنوع ساعت ۲۱ تا ۲۲ از رادیو تهران پخش می شود. این برنامه نگاهی تحلیلی به جشنواره فجر و فیلم های اکران شده دارد و به تاثیر جشنواره در اقتصاد شهر و جشنواره فجر از نظر بین المللی، ملی یا منطقه ای می پردازد. بررسی فیلم ها از دیدگاه بازیگری، فیلمبرداری، صدابرداری، فیلمنامه و موسیقی و … از دیگر مواردی است که در این برنامه پرداخت می شود. گفت وگو با عوامل فیلم های سینمایی همچون کارگردان، بازیگران، فیلمنامه نویس و …، اطلاع رسانی آخرین اخبار و رویدادهای جشنواره فیلم فجر و فیلم های در حال اکران از دیگر بخش های برنامه سینما بهمن است. 

شنونده «کافه رادیو» از رادیو جوان باشید

برنامه «کافه رادیو» به بررسی آثار و نقد فیلم‌ها اختصاص دارد. گفت وگو با عوامل فیلم‌های در حال اکران، انعکاس حال و هوای جشنواره و … از دیگر بخش های برنامه است. این برنامه از ۱۲ بهمن هر روز با همراهی کارشناسان، منتقدان و هنرمندان پخش می شود. مینو خانی کارشناس و منتقد سینما، هر روز یکی از فیلم های حاضر در جشنواره را از لحاظ تکنیک، فرم ساخت و همچنین محتوای آن تحلیل و بررسی می کند. همچنین گزارشگر این برنامه با بازیگران و تمامی افرادی که فیلمشان در جشنواره حضور دارد، گفت وگو خواهد کرد.

همچنین کافه رادیو به معرفی فیلم‌ها و مروری بر تاریخچه جشنواره در سال‌های گذشته خواهد داشت و گزارشگران نیز پس از اکران فیلم‌ها سراغ مردم می روند و با آنها گفت وگو خواهند کرد. این برنامه کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو جوان که هر روز ساعت ۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.

«استودیو هشت در سودای سیمرغ » رادیو نمایش

از ۱۲ تا ۲۱ بهمن ویژه برنامه «استودیو هشت در سودای سیمرغ» از ساعت ۱۸:۱۵ تا ۲۰ و نیز  برنامه «سودای سیمرغ» ویژه اختتامیه جشنواره فیلم فجر به تهیه کنندگی محمد بخشایش، گویندگی محمدحسین امیدی، عطیه موذن و اسماعیل باستانی و گزارشگری شیما شیرازی ساعت ۹:۳۰ دقیقه روز ۲۲ بهمن از رادیو نمایش پخش می شود.

همچنین برنامه «سینماگرام» سودای سیمرغ به تهیه کنندگی میثم کریمی، اجرای رکسانا قهقرایی و گزارشگری آتنا سادات محمدپناه از ۱۲ تا ۲۲ بهمن، ساعت ۲۱ به جشنواره فیلم فجر می پردازد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *