برنامه‌های ویژه کانون پرورش در دهه فجر تشریح شد

فهرست مطالب

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تشریح برنامه‌های این نهاد برای دهه فجر سال جاری پرداخت و تاکید کرد: ما در کانون، برنامه‌ریزی خود را برای تمام گروه‌های تحت نظر از کودکان سمپادی گرفته تا کودک کار، کودک حاضر در کانون اصلاح و تربیت، کودکان با نیازهای ویژه، کودکان اتباع و… انجام داده‌ایم.

به گزارش آرونو ، حامد علامتی در نشست رسانه‌ای ویژه برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران امروز ۱۰ بهمن ماه برگزار شد، گفت: امروز کودکان و نوجوانان یکی از اقشار مهم جامعه ما هستند که در ساختن آینده جمهوری اسلامی نقش بسزایی دارند. ما با نسل دهه هشتادی و نودی‌هایی مواجه هستیم که از نظر سنی در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی نداشتند و برنامه‌ریزی برای آنها سخت است و باید ملزومات خود را داشته باشد.

وی افزود: این درحالی است که در حادثه تروریستی کرمان، یک سوم شهدا ،کودک و نوجوان بودند و این سند افتخار پایبندی کودکان و نوجوانان به جمهوری اسلامی ایران است. بر این اساس برنامه‌هایی که برای ستاد دهه فجر سال جاری پیش‌بینی شده است، رویکردهای متفاوتی دارد. برای کودکان باید از ابزار هنر استفاده کنیم و برای  حوزه نوجوان، خود آنها میزبان میدان هستند.

رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد مرکزی دهه فجر، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های اصلی برنامه‌های امسال این است که از گروه‌های مردمی استفاده کردیم و به جای اینکه دستگاه‌ها تصدی‌گری کنند، دولت و حاکمیت تولی‌گری می‌کند.

او با اشاره به اینکه دهه فجر انقلاب اسلامی با مراسم چهلم شهدای حادثه تروریستی کرمان‌ و پس از آن انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان شده است،‌ اظهار کرد: از این رو برنامه‌های خود را متناسب با این دو مناسبت پیش‌بینی کرده‌ایم، به شکلی که در گروه نوجوانان، صندوق انتخاب و برگزاری جشن «تکلیف‌های سیاسی» را برای رای اولی‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم. همچنین موضوع کودکان و نوجوانان شهید غزه را هم در برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قرار داده‌ایم.

رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد مرکزی دهه فجر به توضیحاتی درخصوص برنامه‌هایی که در دهه فجر سال جاری قرار است برای کودکان و نوجوان اجرایی شود پرداخت و گفت: اجرای برنامه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با محوریت قهرمانان ملی برای کودکان زیر ۹ سال در مدارس و مراکز مختلف با همکاری حوزه هنری، رویداد «یک صدا ایران» متناسب با رویدادهای روز، رونمایی از رویداد سفر قهرمان بر مبنای قصه قهرمانان، آغاز به کار فعالیت تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اول بهمن ماه در مناطق و استان‌های مختلف، برگزاری اردوی راهیان پیشرفت، حضور کودکان و نوجوانان در حسینیه جماران و حرم امام خمینی (ره)، قصه‌گویی انقلاب با محوریت پیشرفت و اراده، کاشت نهال، برگزاری اختتامیه نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی ویژه کودکان و نوجوان در همدان، اختتامیه جشنواره ملی «از ایده تا اجرا» با هدف نوشتن خلاق داستان و شعر و… از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این ایام است.

او تاکید کرد: روز ۱۴ بهمن نیز گرامیداشت روز ملی فناوری فضایی است که برنامه‌های مختلفی هم با موضوع دستاوردهای فضایی ایران در کلیه مراکز ما برگزار خواهد شد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به برنامه «کاروان پیک امید» اشاره کرد و ادامه داد: ماشین‌های سیار کانون از روز ۱۲ بهمن ماه به صورت هماهنگ در مناطق کمتربرخوردار حاضر می‌شوند و به اجرای برنامه‌های مختلف می‌پردازند.

به گفته وی سرود ملی ویژه کودکان و نوجوانان برای دهه فجر نیز آماده شده است که با همکاری شبکه پویا به صورت پویانمایی روی آنتن می‌رود.

وی به تازه‌های نشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: ۶ اثر تازه در ایام دهه فجر رونمایی می‌شود.

علامتی با اشاره به اینکه برای کودکان کار هم برنامه‌های ویژه دهه فجر پیش‌بینی شده است، گفت: نمایش فیلم‌هایی برای این گروه با همکاری انجمن سینمای جوان، برگزاری جشن و اهدای جوایز نیز از برنامه‌های مورد نظر است. همچنین عضویت در کلیه مراکز کانون پرورش فکری کودکان برای کودکان کار رایگان شده است.

او ادامه داد: ما در کانون، برنامه‌ریزی خود را برای تمام گروه‌های تحت نظر از کودکان سمپادی گرفته تا کودک کار، کودک حاضر در کانون اصلاح و تربیت، کودکان با نیازهای ویژه، کودکان اتباع و… انجام داده‌ایم و در این زمینه سمن‌ها به ما کمک می‌کنند. برای کودکان اتباع برنامه‌ها به صورتی است که از کودکان ایرانی جدا نباشند.

به گزارش آرونو در پایان این مراسم از پوستر کمیته کودک و نوجوان ستاد مرکزی دهه فجر نیز رونمایی شد.

برنامه‌های ویژه کانون پرورش در دهه فجر تشریح شد

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *