بررسی ابعاد مختلف حادثه پله برقی توسط کارگروه ویژه در شهرداری تهران

|

فهرست مطالب

سخنگوی شهرداری تهران از بررسی ابعاد مختلف حادثه پله برقی جنوب شهر تهران توسط کارگروه ویژه خبر داد.

به گزارش آرونو ، عبدالمطهر محمدخانی در حاشیه یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرتهران در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه پله برقی جنوب تهران که منجر به آسیب دست یک دختربچه ۹ ساله شد، گفت: مسئولیت کار پله برقی‌ها با سازمان زیباسازی است و طبق روال عادی در هنگام بروز حوادث اولین اطلاعیه را روابط عمومی این سازمان منتشر می‌کند. این اطلاعیه چند ساعت پس از حادثه منتشر شد.

وی افزود: درکنار اینکه حادثه تلخ و تکان دهنده‌ای رخ داده بر اساس بررسی اولیه سازمان زیباسازی اطلاعیه خود را بر اساس مشاهدات اولیه همکارانش در مجموعه در خصوص حادثه رخ داده مطرح کرده و قطعا بررسی‌های بعدی، ابعاد مختلف حادثه و جزئیات را مشخص خواهد کرد. در شهرداری تهران کمیته HSE نهاد مشخصی است و یک کارگروه نیز برای بررسی این حادثه تشکیل شده که این موضوع پیگیری خواهد شد و در نهایت نظریه تخصصی ارائه خواهد شد.

سخنگوی شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری باید صبر کند ابعاد مختلف موضوع مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت اطلاعات کاملی را ارائه کند.

محمدخانی در خصوص استفاده از کلمه اتباع در اطلاعیه سازمان زیباسازی گفت: یک سوتفاهم بزرگ ایجاد شده که با جهت دهی چند کانال خبری موضوع اشاره به اتباع در این اطلاعیه مطرح شده، اما این اشاره به معنای این نیست که بخواهیم موضوع را تخفیف دهیم یا توجیه کنیم. همه انسان‌های شهر برای ما عزیز هستند و در بحران‌هایی همچون کرونا شهرداری امکان ویژه‌ای را برای اتباع حتی اتباع غیر قانونی و فاقد مدرک ایجاد کرد.

وی ادامه داد: گروه‌ها اتباع را در محل اقامتشان پیدا می‌کردند تا تزریق سه دز واکسن برای آنها که فرآیند پیچیده‌ای بود انجام شود و همچنین یکی از برنامه‌های ما برای سال جاری تأسیس خانه کابل است که سرویس ویژه‌ای به اتباع ارائه می‌کند. لذا استفاده از کلمه اتباع در این اطلاعیه تنها با هدف اطلاع رسانی بوده است.

وی در خصوص وضعیت سلامت دختر ۹ ساله‌ای که در این حادثه آسیب دیده، گفت: پزشکان باید در خصوص موضوعات پزشکی این کودک اظهار نظر کنند.معاون خدمات شهری و ریاست زیباسازی روز گذشته در بیمارستان از این کودک عیادت کردند و با خانواده وی صحبت کردند.

به گفته سخنگوی شهرداری تهران، حداقل وظیفه شهرداری تهران در این حادثه تلخ این است که هر آنچه که در توان دارد برای درمان این کودک مورد استفاده قرار دهد و در این راستا منتی هم نیست و نیاز به اعلام هم وجود ندارد و از ابتدا نیز این کار در حال انجام است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *