بازیگران در مقابل هوش مصنوعی!

فهرست مطالب

آینده هوش مصنوعی در هالیوود و اینکه چگونه می توان از آن برای جایگزینی بازیگران استفاده کرد، به یک نقطه چالش‌برانگیز بسیار مهم برای بازیگران اعتصاب کننده تبدیل شده است.

به گزارش آرونو به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، «فرن درشر» رئیس اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA) اعلام کرده که هوش مصنوعی یک تهدید وجودی برای حرفه‌های خلاق است و همه بازیگران مستحق قراردادی هستند که آنها را از سوء استفاده از هویت و استعدادشان بدون رضایت و پرداخت محافظت کند و اگر اکنون قد بلند نکنیم، دچار مشکل خواهیم شد و همه در خطر جایگزینی با ماشین آلات هستیم.

اتحادیه بازیگران آمریکا به انجمن نویسندگان آمریکا ملحق شده است که نماینده فیلمنامه نویسان هالیوودی است و بیش از دو ماه است که اعتصاب کرده و خواستار قراردادی است که صراحتاً مقررات هوش مصنوعی را برای محافظت از نویسندگان و آثاری که آنها خلق می کنند، وضع می‌کند.

انجمن نویسندگان آمریکا نیز اعلام کرده هوش مصنوعی نمی تواند مطالب ادبی بنویسد یا آنها را بازنویسی کند و نمی توان از آنها به عنوان منبع استفاده کرد و فیلمنامه‌ها را نباید برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

۱۶۰ هزار بازیگر هالیوودی اعتصاب کردند

ابزارهای هوش مصنوعی که شبیه انسان هستند در سال‌های اخیر در ایجاد تصاویر و متن بسیار مؤثرتر و رایج‌تر شده‌اند. فناوری که چهره و صدای افراد را تقلید می کند در هالیوود برجسته‌تر شده است. ربات‌هایی مانند «ChatGPT» که می‌توانند نوشته‌های انسانی را به طور متقاعدکننده‌ای بازتولید کنند، از اواخر سال گذشته محبوبیت زیادی به دست آوردند، اما آنها کاستی‌های واضحی نیز دارند و اغلب حقایق اساسی را اشتباه می‌گیرند و وقتی از آنها خواسته می‌شود آثار خلاقانه و اورجینال بنویسند، از دیگر آثار وام می‌گیرند.

نگرانی‌های بازیگران بر دغدغه گسترده‌تری در دنیای سرگرمی و افراد در بسیاری از مشاغل خلاق دیگر تاکید می‌کند. بسیاری از این بیم دارند که بدون مقررات سختگیرانه، کار آنها توسط ابزارهای هوش مصنوعی تکرار و ترکیب شود و چنین تحولی هم کنترل آنها را بر کارشان قطع می‌کند و هم به توانایی آنها برای امرار معاش لطمه می‌زند.

گفته می‌شود پیشنهاد استودیوها برای قوانین هوش مصنوعی از بازیگران سوء استفاده می‌کند. استودیوها پیشنهاد کرده‌اند که از بازیگران سیاهی لشگر کپی دیجیتال تهیه‌ شود و آنها برای یک روز دستمزد دریافت کنند و کمپانی مالک آن اسکن و کپی شود و بتواند برای همیشه از آن در هر پروژه‌ای بدون رضایت و بدون غرامت به بازیگر استفاده کنند.

با این حال سخنگوی اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون آمریکا با رد این موضوع عنوان کرده که این پیشنهاد فقط به یک کمپانی اجازه می دهد تا از کپی دیجیتال یک بازیگر سیاهی لشکر در فیلمی که این بازیگران برای آن استخدام شده است استفاده کند. هر گونه استفاده دیگر مستلزم رضایت این بازیگران و چانه زنی و مشروط به حداقل پرداخت است.

نگرانی‌ها نسبت به استفاده از هوش مصنوعی در سینما در حالی افزایش یافته که برخی بیم آن را دارند که استودیوها از کپی دیجیتال بازیگران اصلی، بویژه پس از مرگ آنها در آثارشان سوء استفاده کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *