بازدید استاندار کربلا از متروی تهران

استاندار کربلای معلی و هیئت همراه از برخی از ایستگاه‌های خط یک متروی تهران بازدید کردند.

به گزارش آرونو ، صبح امروز نصیف جاسم الخطابی استاندار کربلای معلی، شهردار این شهر و هیئت همراه از خط یک مترو بازدید کردند و در طول این سفر زیرزمینی از نزدیک با چگونگی سرویس‌دهی شرکت بهره‌برداری مترو تهران به شهروندان آشنا شدند.

مهندس آزادی قائم‌مقام عملیات شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در این بازدید ضمن خوشامدگویی توضیحاتی را درباره معرفی خطوط، نحوه خدمات‌رسانی و امکانات شرکت بهره‌برداری مترو ارائه کرد.

استاندار کربلا نیز در پایان این بازدید به صحبت‌هایی که با مسئولین جمهوری اسلامی ایران مبنی بر انتقال تجربیات در حوزه‌های مختلف داشتند اشاره کرد و گفت: صنعت مترو جزو صنایع با فن‌آوری بالا به‌حساب می‌آید. توانمندی جمهوری اسلامی ایران در ساخت و توسعه مترو با استفاده از توان مهندسی و ظرفیت شرکت‌های ایرانی، قابل‌تحسین است.

نصیف جاسم الخطابی افزود: ساخت مترو در تهران سابقه زیادی ندارد اما گستردگی خطوط و برنامه‌ریزی حرکت قطارهای متروی تهران در مقایسه با متروهای اروپا که از نزدیک دیده‌ام بسیار قابل‌توجه است. همچنین ذوق هنری مردم تهران، این شهر را بسیار زیبا کرده است و این زیبایی و هنر در ایستگاه‌های مترو نیز به چشم می‌خورد.

وی در ادامه گفت: خواستار استفاده از تجربیات متروی تهران هستیم اگرچه به‌خاطر شرایط خاک شهر کربلا، امکان ساخت مترو به‌صورت زیرزمینی وجود ندارد اما برای ساخت مترو بر روی زمین منتظر حضور تیم متخصص از تهران هستیم.

استاندار کربلای معلی در ادامه با بیان اینکه سامانه کنترل ترافیک کربلا قدیمی است، افزود: هرساله مراسم‌ متعددی در شهر کربلا برگزار می‌شود که شاهد حضور میلیونی افراد و ترافیک هستیم و باتوجه‌به تعاملات خوبی که بین ما و شهرداری تهران برقرار شده است امیدواریم بتوانیم از دانش و تجربه مرکز کنترل ترافیک معاونت حمل و ترافیک شهرداری تهران استفاده کنیم. 

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، وی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین حسینی شاهد ورود بیش از یک میلیون و ۸۰۰  هزار خودرو هستیم و ان شاءالله تیم متخصصان جمهوری اسلامی ایران برای بروزرسانی سامانه کنترل ترافیک کربلا وارد این شهر خواهد شد تا بتوانیم ترافیک را کنترل کنیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *