بارگذاری اطلاعات واگذاری املاک شهردای در سامانه شفافیت/ اخذ سهم دولت برای یارانه مترو و اتوبوس

فهرست مطالب

اعضای شورای شهر تهران تصویب کردند که اطلاعات املاک شهرداری تهران که در قالب تبصره ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به صورت رایگان یا تخفیف به اشخاص دیگر واگذار می شود، در سامانه شفافیت به اطلاع عموم برسد.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای شهر تهران در ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳ شهرداری تهران به بررسی تبصره دوم در لایحه بودجه ۱۴۰۳ شهرداری تهران پرداختند و ناصر امانی با قرائت این تبصره گفت: بر این اساس واحدهای اجرایی شهرداری تهران موظفند که تا پایان خرداد ماه هر سال نسبت به مبادله موافقت‌نامه‌های بودجه مصوب با معاونت برنامه ریزی اقدام کنند و اعتبارات خود را صرفا بر اساس مفاد موافقت‌نامه‌های مبادله شده و در چارچوب مصوبات کمیته تخصیص هزینه کنند و هر سه ماه یک بار نیز گزارش آن را به شورای شهر بدهند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران موظف است که سامانه یکپارچه اطلاعات پایه سازمان ها، شرکت ها و موسسات شهرداری را ظرف سه ماه تکمیل کند و نسبت به ثبت اطلاعات نیروی انسانی و مدیران، بودجه و صورت های مالی و گزارش های عملکردی این واحدها در سامانه اقدام کند، گفت: این سامانه باید به صورت برخط و در ذیل سامانه شفافیت فراهم شود.

امانی افزود: بر اساس این تبصره شهرداری تهران موظف است نسبت به شناسایی درآمد و هزینه آن دسته از ساختمان ها و املاکی که بهره برداری از آن ها در راستای اجرای ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به صورت رایگان یا با تخفیف به افراد مشمول این بند داده شده است، اقدام کند و تحت عنوان مال الاجاره ساختمان ها و تأسیسات شهرداری و با عنوان کمک به موسسات و اشخاص مشمول بند ۶ قانون ۵۵ شهرداری ها ثبت کند و اطلاعات آن را از طریق سامانه شفافیت به اطلاع مردم برساند.

وی افزود: همچنین به شهرداری اجازه داده می شود که عوارض و بهای خدمات ساختمان ها و خودروهای شهرداری تهران را با عنوان عوارض ساختمان ها و وسایل نقلیه شهرداری تهران ثبت و در تفریغ بودجه آن را لحاظ کند و همچنین شهرداری موظف است نسبت به احصا کلیه املاک و غرف سطح شهر تهران و سیاست گذاری پیرامون نحوه و تنظیم قرارداد اقدام کند.

اخذ سهم دولت برای یارانه مترو و اتوبوس تا پایان تیر ۱۴۰۳

امانی ادامه داد: شهرداری تهران همچنین موظف است در راستای اخذ سهم دولت بابت یارانه بلیت مترو و اتوبوس نسبت به پیاده سازی بهای تمام شده خدمات در شرکت مترو و اتوبوسرانی تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ اقدام کند.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای شهر تبصره دوم لایحه بودجه را بدون تغییری به تصویب رساندند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *