بارش باران در اصفهان شدت می‌گیرد

فهرست مطالب

آرونو /اصفهان معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از بارش باران و کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای بیشینه دمای هوا در استان طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

نوید حاجی بابایی در گفت‌وگو با آرونو ، با اشاره به وضعیت جوی در چند روز آینده در اصفهان، اظهار کرد: افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش باران و در مناطق سردسیر برف طی امروز در مناطق مختلف استان به ویژه غرب و جنوب استان پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دما هوا طی ۲۴ ساعت آینده، سه تا پنج درجه‌ کاهش خواهد داشت، بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۶ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: سامانه بارشی طی امروز دوشنبه تا صبح فردا سه شنبه در مناطق مختلف اصفهان فعال است. بویین میاندشت با کمینه دمای چهار درجه سلسیوس زیر صفر و خور و بیابانک با بیشینه دمای ۲۳ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت آینده خواهند بود.

وی تصریح کرد: با خروج سامانه از روز سه شنبه تا پنجشنبه جو به نسبت پایداری در استان حاکم خواهد شد.

بر اساس هشدار زرد اداره کل هواشناسی استان اصفهان، فعالیت سامانه بارشی از صبح دوشنبه تا اواخر وقت به‌صورت بارش باران و برف، وزش باد شدید و کاهش دید مناطقی از استان را فرا می‌گیرد.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان فعالیت این سامانه بارشی در مناطق شمالی و نیمه جنوبی استان اصفهان به ویژه آران و بیدگل، اردستان، سمیرم، دهاقان، برخوار (دولت آباد)، شهرضا، فریدونشهر، کاشان، کبوتر آباد، کوهپایه، گلپایگان، لنجان(زرین شهر)، مبارکه، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه، نائین، نجف آباد، نطنز، ورزنه، اصفهان، خوانسار و چادگان پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به لغزندگی سطح جاده‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه، وزش باد شدید، احتمال یخ زدن سطح جاده‌ها در نواحی سردسیر، کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها طی  امروز هشدار داده و توصیه کرده است که از تردد و سفرهای غیر ضروری به ویژه در گردنه‌های برف گیر خودداری کنند و در صورت تردد وسایل زمستانی در مناطق سردسیر همراه داشته باشند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین بر لزوم توقف نکردن در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر تأکید کرده است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *