این یک اقدام ضد ایرانی است

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، به نقل از روابط عمومی پرس تی‌وی، پس از اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شبکه خبری انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی، شرکت ماهواره‌ای یوتل‌ست نیز پخش این شبکه را قطع کرد. در پی این موضوع، شبکه پرس تی‌وی بیانیه‌ای ارائه داده است:

«پس از آنکه اتحادیه اروپا در چهاردهم نوامبر گذشته، در اقدامی آشکارانه ضد ایرانی، دست به تحریم شبکه انگلیسی‌زبان خبری پرس تی‌وی زد، شرکت فرانسوی یوتل‌ست نیز پخش ماهواره‌ای اخطار قطع برای این شبکه ارسال کرد.

از نگاه ما، اقدام خصمانه یوتل‌ست و در درجه اول، اتحادیه اروپا فقط یکی از حلقه‌های زنجیره اقداماتی است که برای خاموش کردن تنها صدای مردم ایران در فضای رسانه‌ای انگلیسی‌زبان طراحی شده است. تجارب زیسته ما در پرس تی‌وی، از آغاز فعالیت این شبکه از سال ۲۰۰۷ تاکنون، از مراحل مختلفی از حذف سکوهای پخش کابلی و ماهواره‌ای از سوی نهادهای تنظیم‌گر و شرکت‌های سرویس‌دهنده اروپایی نشان دارد.

مسدود شدن حساب‌های کاربری در پلت‌فرم‌های اجتماعی از توئیتر گرفته تا فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب و حتی توقیف دامنه com. وب‌سایت پرس تی‌وی از سوی وزارت دادگستری آمریکا و نیز تحریم کارمندان و مدیران این شبکه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا و اتحادیه اروپا نیز، بخشی دیگر از همین پرونده تروریسم رسانه‌ای است. کما اینکه مجری، مستندساز و خبرنگار ارشد ما، مرضیه هاشمی، نیز در راستای همین حرکت منسجم و طرح‌ریزی‌شده در آمریکا بازداشت شد و تحت رفتارهای غیرانسانی و منافی همان حقوق بشری قرار گرفت که طراحان و عاملان این اقدامات دم از آن می‌زنند. اکنون به‌خوبی آگاهیم که فرایند منازعه اروپا و آمریکا با شبکه پرس تی‌وی به بالاترین سطح خود رسیده و روشنگری این شبکه درباره واقعیت جامعه ایران چیزی نیست که کشورهای اروپایی تاب آن را داشته باشند.

این همان اروپایی است که میزبانی سخاوتمندانه شبکه‌های پرشمار معاند با جمهوری اسلامی ایران را به عهده گرفته و دربرابر موج نفرت‌پراکنی، تفرقه‌افکنی، انتشار فیک‌نیوزها و تئوریزه کردن خشونت و قتل‌های فجیع و متوحشانه مخالفان از سوی اغتشاشگران ایران سکوت می‌کند و سازماندهی رسانه‌ای آموزش و ترغیب آنان به خرابکاری و آشوب در خیابان‌های شهرهای ایران با هدف به‌مخاطره افکندن امنیت شهروندان ایرانی، تحریک گروه‌های تجزیه‌طلب و حمایت زیرکانه از تروریست‌های خارجی را که این شبکه‌ها دنبال می‌کنند، نادیده می‌گیرد و نام آن را آزادی بیان می‌گذارد.

اتخاذ استانداردهای دوگانه در برخورد با آزادی بیان و به‌ویژه مسائل حقوق بشری از سوی اتحادیه اروپایی که هنوز مهر استعمارگری و جنایات حقوق بشری در کشورهای آفریقایی و آسیایی را بر پیشانی دارد، دیگر به امری عادی تبدیل شده است؛ به‌ویژه امروز که اعضای مهمش خود درگیر اعتراضات و اعتصابات گسترده‌اند. جز این انتظار نمی‌رفت که این اتحادیه به‌جای پرداختن به انبوه مسائل و مشکلات و نقض حقوق بشر از سوی کشورهای عضوش، به پرونده‌سازی و ایراد اتهامات واهی به یک شبکه ایرانی مشغول شود و شرکتی چون یوتل‌ست را نیز مجبور به حذف پرس تی‌وی از سیستم پخش ماهواره‌ای نماید. اتحادیه اروپا می‌داند که پرس تی‌وی شبکه‌ای است که تصویر واقعی اروپا را به خودش و جهانیان نشان می‌دهد و با سیاه‌نمایی از ایران واقعی نیز مقابله می‌کند.

در پایان، ضمن محکوم کردن این اقدام ناقض آزادی بیان، سراسر سیاسی و مبتنی بر اتهامات واهی‌، به اتحادیه اروپا می‌گوییم که ما در پرس تی‌وی همچنان صدای بی‌صدایان خواهیم بود و در مسیر نشان دادن چهره واقعی عموم ملت ایران که نسبتی با اغتشاشگران موردحمایت حامیان خارجی ندارند، از پا نخواهیم نشست و این مرحله را نیز به فرصتی نو برای فعالیت‌های خود تبدیل خواهیم کرد.»

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *