ایجاد صندوق برای جذب سرمایه‌های خرد پایتخت/جلب اعتماد سرمایه گذاران از رویکردهای شهردار تهران

فهرست مطالب

معاون مالی شهرداری تهران از تشکیل صندوق پروژه در شهرداری تهران در راستای جذب سرمایه‌های خرد مردم خبر داد.

به گزارش آرونو ، لطف الله فروزنده در جریان قرائت گزارش عملکرد سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران با تأکید بر اینکه جلب اعتماد سرمایه گذاران یکی از رویکردهای شهردار است، گفت: در دوره‌های قبل اغلب پروژه‌ها را به مراجع قضایی ارجاع داده بودند که ما این روند را متوقف کردیم و دقت داشته باشید که ۱۶ پروژه دارای بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی بودند.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم که می‌توان با مذاکره به نتیجه رسید، تصریح کرد: مهمترین مشکل ما فرآیند است که در کمیته‌هایی که شکل دادیم آسیب‌شناسی‌هایی را انجام دادیم که بررسی‌ها نشان داد که بخشی از این اصلاحات یا باید در سازمان بازرسی شهرداری باشد یا در شورای شهر این اصلاحات دنبال شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شناسایی ظرفیت‌های جدید از رویکردهای جدید این دوره مدیریت شهری است، تاکید کرد: ما در شهرداری نگاه برچسب فساد به سرمایه گذاری نداریم و شهردار تهران در مورد پروژه‌هایی همچون پروژه هزار و یک شهر و بام لند» شخصا موضوع را پیگیری کرد.

وی با اعلام تشکیل صندوق پروژه‌ها در قالب ابزارهای نوین مالی در راستای جذب سرمایه‌های خرد مردم گفت: ایجاد احساس مالکیت در مردم و اعتمادسازی بیشتر مردم با تشکیل این صندوق محقق خواهد شد و ما آمادگی داریم که هر شش ماه یکبار بلکه هر سه ماه یکبار هم گزارش عملکرد سازمان سرمایه گذاری را به شورای شهر ارائه دهیم.

فروزنده افزود: امیدوارم بتوانیم با کمک شورای شهر مشکلات زیربنایی سرمایه گذاری در شهر را اصلاح کنیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *