اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور/تنفس هوای پاک در تبریز

|

فهرست مطالب

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۳۰ آذرماه) اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور است این در حالیست که تبریزی‌ها هوای پاک را تنفس کرده‌اند.

به گزارش آرونو ، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۳۰ آذر) اهواز به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه‌ها شناخته شده است.

پس از آن تهران و اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۳۸ و ۱۲۳ و با آلاینده شاخص ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده‌اند.

هوای کرج، مشهد و شیراز نیز با رسیدن به عدد ۹۵، ۸۱ و ۸۰ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته‌ است. آلاینده شاخص هوا در این  کلانشهرها نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.  

لازم به ذکر است اهالی تبریز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۶ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده‌اند.

به گزارش آرونو ، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *