اهمیت ثانیه ها در صحنه نمایش زندگی

فهرست مطالب

آرونو /قم مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم یکی از ویژگی های خاص این اثر را عنوان آن دانست و گفت: هر لحظه زندگی انسان یک رستاخیز است، با تصمیماتی که هر انسانی در لحظه می گیرد می تواند اتفاقات و فضایی را برای خودش رقم بزند و اصل این نمایش ثانیه هایی است که انسان ها از دست می دهند.

حجت الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در گفت و گو با آرونو ، در خصوص حمایت و همکاری از بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم با بیان این که قبل از شروع جشنواره با مجموعه تئاتر همکاری خوبی داشتیم و در تئاتر شاهد که زیر مجموعه فعالیت های کنگره ملی شهدا قرار گرفت مشارکت داشتیم، عنوان کرد: با شروع فعالیت جشنواره استانی تئاتر جلساتی را با حضور مسئولین جشنواره برگزار کردیم و مسئولیت هایی را به عهده گرفتیم که بر همین اساس در زمینه های چاپ بنر و مباحث زیرساختی همکاری داشتیم.

طباطبایی نژاد با بیان این که بعد از شیوع کرونا و خلا ایجاد شده در فعالیت های هنری امسال حال و هوای خوبی در جریان تئاتر قم ایجاد شده، افزود: ما نیز در حوزه فعالیت های شهری ورود پیدا کردیم یک اثر تولید شده و در حال حاضر در حال اجراست همچنین در حوزه تعزیه به مناسبت های مختلف حرکت های خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس برآوردها سطح نمایش ها و استقبال در بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم حاکی از رونق جریان تئاتر در استان است و امیدواریم شاهد رونق بیشتر این جشنواره در سال‌های آینده باشیم.

مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با بیان این که هنر چه از هر جنسی که باشد با دیده شدن رونق می گیرد و به تعالی می رسد، ابراز کرد: برگزاری جشنواره های هنری زمینه ای برای دیده شدن هنر به ویژه در حوزه تئاتر ایجاد می کند و همین باعث می شود که هنرمند برای بهتر دیده شدن تلاش کند و همین مسئله به بالندگی هنر در رشته های مختلف می انجامد.

طباطبایی نژاد ادامه داد: هر چه آثار نمایشی که تولید و در صحنه اجرا می شود به دغدغه های مخاطبان نزدیک باشد قطعا تاثیرات بیشتری خواهد داشت و باعث رشد فرهنگی و اجتماعی شهر می شود.

وی در خصوص تبلیغات شهری بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم طلاقی زمانی کنگره ملی شهدای استان و جشنواره را مورد توجه قرارداد و گفت: با توجه به این که امسال بعد از سال ها کنگره ملی شهدا را در استان داشتیم تبلیغات اصلی فضای شهری به کنگره شهدا اختصاص پیدا کرد به همین دلیل دیگر تبلیغات به نسبت مواقع دیگر به حاشیه می رود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، ادامه داد: از طرفی محدودیت‌های فضای مجازی ناشی از شرایط اخیر تبلیغات را تحت تاثیر قرار داد اما تئاتر هایی که خودشان تبلیغات خوبی داشتند با استقبال مواجه شدند البته فضای شهری درگیر جشنواره نشده و به تبع آگاهی مردم نسبت به این رویداد کم تر خواهد بود.

طباطبایی نژاد با تأکید بر این که تئاتر «ثانیه ها» از حیث نمایشنامه، ایفای نقش بازیگران و نمایش صحنه و دکور تئاتر قابلی است، عنوان کرد: تئاتر ثانیه ها مفهومی است و به طور کلی این نوع نمایش های مفهومی مخاطبین ویژه خود را می طلبد لذا شاید عموم مخاطبین را درگیر خود نکند اما مخاطبین خاص خود را درگیر داستان می کند.

وی یکی از ویژگی های خاص این اثر را عنوان آن دانست و گفت: هر لحظه زندگی انسان یک رستاخیز است، با تصمیماتی که هر انسانی در لحظه می گیرد می تواند اتفاقات و فضایی را برای خودش رقم بزند و اصل این نمایش ثانیه هایی است که انسان ها از دست می دهند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: در مباحث هنری، هنرمند دغدغه ای دارد و با توجه به آن دغدغه به دنبال تولید اثر می رود در این تئاتر هم عنصر ثانیه، لحظه و گذر عمر جهان شمول است لذا این که انسان ها لحظه ها را دریابند و به مرگ فکر کنند دغدغه ی همه انسان ها است.

 طباطبایی نژاد در پایان با بیان این که تئاتر قم در سطح کشور از جایگاه خوبی برخوردار است، ابراز کرد: امیدواریم با وجود ظرفیت های خوب قم در حوزه تئاتر شاهد تولید آثار بهتر به لحاظ محتوا و کیفیت باشیم.

اهمیت ثانیه ها در صحنه نمایش زندگی

گفتنی است، در این نمایش علی فرقدانی، سیدمحمدجواد طباطبایی، وحید جوکار، حسن پوریامنش، مجید تقوی، منیر دهقانی و ریحانه صفری به ایفای نقش می‌پردازند.

لازم به ذکر است نمایش ثانیه ها به نویسندگی و کارگردانی هادی افضلی نژاد فردا در سومین روز جشنواره در ساعت های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار فرهنگ و هنر قم اجرا می شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *