انعقاد تفاهم‌نامه شورای‌عالی استان‌ها با مرکز پژوهش‌های مجلس با هدف تقویت توان علمی شوراها

فهرست مطالب

رئیس شورای عالی استان‌ها از انعقاد تفاهم‌نامه میان شورای عالی استان‌ها با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با هدف تقویت توان علمی و مدیریتی شوراها خبر داد.

به گزارش آرونو ، شهرام دبیری در نطق پیش از دستور خود در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها ضمن تقدیر از حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند گفت: حضور چشمگیر و مسئولانه مردم در انتخابات نشان دهنده رشد و آگاهی و وقت شناسی مردم ایران و حساسیت آنها به سرنوشت‌شان بود.

وی ضمن قدردانی از مسئولان برگزاری انتخابات، هیات‌های اجرایی و نظارت، بسیج، نیروی انتظامی، گفت: امیدوارم در دوره دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود مجددا شاهد حضور پرشور مردم باشیم.

وی در ادامه از ضرورت برنامه ریزی برای دو سال باقیمانده از دوره ششم شورای عالی استان‌ها سخن گفت و افزود: باید تلاش کنیم تا در دو سال باقیمانده با برنامه ریزی صحیح کارها را ادامه دهیم. قرار بر این شده تا مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای دو ساله تدوین کند تا چشم انداز این مدت را ترسیم و در نهایت به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها موضوع مدیریت یکپارچه شهری را باید در اولویت بگذارند و بر روی این مسئله مطالعه کنند تا نهایتا به یاری خداوند بتوانیم در مجلس دوازدهم این موضوع را در اولویت قرار دهیم و با تصویب مدیریت یکپارچه شهری شاهد باشیم که شهرداری‌ها و شوراها جایگاه واقعی خود را در مدیریت کشور پیدا کنند.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها خبر داد و افزود: با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در این جلسه شورا تفاهم‌نامه‌ای با این مرکز منعقد خواهد شد که امیدواریم بتوانیم از این طریق از ظرفیت‌های خوب این مرکز به ویژه در حوزه‌های تخصصی آموزش و پژوهش بهره بگیریم. قطعا این تفاهم‌نامه شروع همکاری‌هاست که موجب تقویت توان علمی، پژوهشی و مدیریتی شوراهای شهر و روستا خواهد شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *