انعقاد تفاهم‌نامه برای گسترش خدمات بیمه‌ای هنرمندان

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، به منظور ایجاد همکاری مشترک در راستای متناسب‌سازی و گسترش پوشش ارائه خدمات بیمه‌ای به اصحاب فرهنگ و هنر، صدور بیمه نامه‌های مختلف با تخفیفات ویژه و ترویج فرهنگ بیمه‌ای تفاهم نامه همکاری میان صندوق و بیمه دانا با حضور سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا و تعدادی از چهره‌های حوزه فرهنگ و هنر (به نمایندگی از اعضای صندوق) امضا شد.

پوراحمدی در ابتدای این مراسم گفت: تلاش ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور به ویژه در مناطق کم‌برخوردار و دورافتاده است. یکی از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای جامعه فرهنگی و هنری کشور برخورداری از تسهیلات بیمه‌ای است.

وی افزود: صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم در تلاش است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جز شریف‌ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه دانا برای دومین سال متوالی، تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، سال گذشته با تغییر شرکت بیمه‌گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد و جمعیت تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی ۳۸ درصد افزایش داشت. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه دانا، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات منظم و شفاف خواهیم کرد و در برابر تعهدات خود پاسخگو خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: ما همواره به دنبال توسعه کمی و کیفی حمایت‌ها و ایجاد تنوع در خدمات ارائه شده به جامعه تحت پوشش خود هستیم. بر این اساس با توجه به پراکندگی جغرافیایی اعضای صندوق و شرایط مختلف آفرینندگان آثار فرهنگی و هنری، صندوق در صدد ایجاد ساختاری مشخص برای ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش است.

پوراحمدی اضافه کرد: لزوم پیشرفت، توجه به منابع انسانی و ایجاد فرایند و ساختارهای مشخص است که به همراهی این دو موضوع زیربنایی در حوزه فرهنگ و هنر کمتر توجه می‌شود.

توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر

وی اضافه کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از مهم‌ترین سیاست‌های صندوق اعتباری هنر است. اکنون هنرکارت بستر مناسبی برای ارائه خدمات به اعضا در دو بعد حمایتی و اقتصادی فراهم کرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خدمات بیمه‌ای برای تمام اقشار جامعه را بسیار کارآمد دانست و گفت: بسته بیمه‌ای با همکاری بیمه دانا طراحی شده است و پیش‌بینی شده است که براساس این تفاهم‌نامه، خدمات بیمه‌ای متنوعی را برای اهالی فرهنگ و هنر عملیاتی خواهیم ساخت.

وی یکی از مهمترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه دانا را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارائه خدمات‌رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و افزود: هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد. امیدوارم دو مجموعه با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر در راه هدف مشترکمان که رضایت اعضای صندوق از خدمات درمانی است، گام برداریم.

بیمه هنرمندان مهمترین رسالت اجتماعی بیمه دانا

رضا جعفری، مدیرعامل بیمه دانا نیز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه تصریح کرد: امضای این تفاهم در درجه اول در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی بیمه دانا در قبال جامعه فرهنگ و هنر کشور است. تلاش می‌کنیم در این راه شفاف و پاسخگو عمل کنیم.

وی افزود: در قرارداد سال گذشته ما ۷۱ میلیارد تومان حق بیمه از صندوق اعتباری هنر برای پوشش جامعه هنری دریافت کردیم اما بیش از ۹۲ میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پرداخت شد. در سال جاری نیز با گذشت دو ماه از قرارداد جدید نسبت خسارت درمانی ما ۱۲۰ درصد بوده است. نگاه ما در حوزه درمان و سلامت نگاه اجتماعی است.

مدیرعامل بیمه دانا تصریح کرد: ما به دنبال افزایش ضریب نفوذ و پیوند صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر هستیم. امیدواریم با رضایت اعضای صندوق، پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر فراهم شود.

در انتهای این مراسم تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از اعضای صندوق پیشنهادهای و مطالبات خود از بیمه دانا را مطرح کردند.

این تفاهم‌نامه در ۷ ماده تنظیم شده است. بسط و گسترش انواع خدمات بیمه‌ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌ای جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود فضای کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *