افزایش ۴۵۰۰ تخت به سرانه بیمارستانی استان تهران تا سال ۱۴۰۲

فهرست مطالب

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از افزایش ۴۵۰۰ تخت به سرانه بیمارستانی استان تهران تا سال ۱۴۰۲ خبر داد.

علاءالدین ازوجی در گفت‌وگو با آرونو ، در تشریح روند احداث بیمارستانهای سطح استان تهران گفت: طی سفرهای رییس جمهور به شهرستان‌های استان تهران و همراهی استاندار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، احداث، تکمیل و توسعه ۲۶ بیمارستان با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان به تصویب رسید.

وی افزود: سه پروژه بیمارستان های شهدای تجریش با ۹۰۰ تخت، مهدی کلینیک با ۱۰۰۰ تخت و الغدیر با ۱۶ تخت تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد. در حقیقت تا دهه فجر بیمارستان خیرساز حکیم یافت آباد نیز با ۲۵۰ تخت افتتاح می شود و تا پایان سال نزدیک به چهار هزار تخت بیمارستانی به مجموعه فضاهای درمانی استان تهران اضافه خواهد شد.

ازوجی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۶۹۵ تخت در بیمارستان‌های دولتی و ۲۷۵۰۰ تخت نیز در بیمارستان‌های بخش خصوصی و سایر نهادها در استان تهران وجود دارد و تاپایان سال ۱۴۰۲ نیز نزدیک به ۴۵۰۰ تخت دیگر به سرانه بیمارستان ها اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران درباره روند تکمیل بیمارستان شهریار نیز گفت: از سال گذشته توجه ویژه ای برای ساخت و تکمیل این بیمارستان صورت گرفت و در حال حاضر نیز ساخت آن ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با توجه به فعالیت دو شیفته پیمانکار پروژه، پیش بینی می شود که تا دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری برسد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *