افزایش ظرفیت کارخانه بازیافت شن و ماسه به ۸۰۰۰ تن

نایب رئیس شورای شهر تهران از افزایش ظرفیت کارخانه بازیافت شن و ماسه تا ۸۰۰۰ تن خبر داد.

به گزارش آرونو ، پرویز سروری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران، ضمن تسلیت شهادت مردم در حمله تروریستی کرمان، شهادت دو نفر از کارکنان شهرداری کرمان را نیز تبریک و تسلیت گفت و افزود: روز گذشته در شنبه امید و افتخار، افتتاح کارخانه بازیافت شن و ماسه با ظرفیت ۳۳۰۰ تن را داشتیم که در آینده می تواند این ظرفیت به ۸۰۰۰ تن برسد، این در حالی است که این کارخانه سال ها بدون استفاده بوده و تنها به دلیل چند مشکل کوچک راه اندازی نشده بود که از مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند برای پیگیری جهت رفع مشکلات آن قدردانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طرح تحول خدمات شهری و رفت و روب نیز اجرایی شد، گفت: باید روش کار پیمانکاران متحول می شد که فهرست بها براساس فهرست بهای سازمان برنامه تعیین شد و این امکان فراهم شد که پیمانکاران توانمند انگیزه حضور در عرصه را پیدا کنند. برای اولین بار به گونه ای عمل می کنیم که پیمانکاران ثبات قراردادها را ببینند و به نوعی خود را همکار بدانند چراکه رفت و روب وظیفه شهرداری است و باید شاهد تحولات جدی در این زمینه باشیم.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تبدیل ۱۵۴ پیمانکار به ۱۴ پیمانکار باعث می‌شود که پدیده زباله گردی به طور طبیعی کاهش پیدا کند، یادآور شد: امیدواریم پیمانکاران با عزم جدی تری بر اساس قرارداد سه ساله وارد عمل شوند و مطالبات مردم را در این حوزه محقق کنند.

ضرورت تعدیل بارگذاری در حوزه‌های اقدام مربوط به طرح شمسه اراضی فرحزاد

زهرا شمس‌احسان نیز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی کرمان، بر ضرورت تعدیل بارگذاری در حوزه‌های اقدام مربوط به طرح شمسه اراضی فرحزاد تأکید کرد و افزود: طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص طرح ساماندهی و توسعه دره حسنک- طرح شمسه «شهری مدرن، سبز و هوشمند» به منظور احیاء این محدوده بوده است. همچنین این طرح به جهت ارتباط ماهوی و ساختار طبیعی محدوده طرح با روددره فرحزاد و تعدیل میزان بارگذاری در آن، هر نوع بارگذاری درحوزه های سه گانه طرح با اعمال اصلاحات مبتنی بر شروط مصوبه مذکور مورد تائید خواهد بود.  

وی با بیان اینکه شکی نیست که اصلی ترین عایدی شهر تهران از اجرای طرح شمسه، تحقق پارک عمومی و حفظ سطوح سبز موجود در این عرصه در تداوم باغات واقع در روددره فرحزاد است، بیان کرد: به طوری که طبق این مصوبه، لازم است با دخالت و نظارت مستمر شورای اسلامی شهر تهران، سازوکار لازم برای هدایت کلیه عواید حاصل از اجرای این طرح به تملک عرصه پارک عمومی شهری اتخاذ شود.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: همچنین هرگونه انحراف از این امر و تخصیص درآمدهای ایجاد شده به هزینه های جاری شهرداری عملاً منجر به حذف کامل این عرصه ارزشمند در آتی خواهد شد؛ لازم به ذکر است که هرگونه اقدام بر اساس این مصوبه، صرفا پس از ابلاغ اسناد و مدارک طرح با اعمال اصلاحات مذکور توسط دبیر شورای عالی مجاز خواهد بود.

وی افزود: با توجه به دغدغه و تأکید اعضاء شورای اسلامی شهر و شخص شهردار تهران مبنی بر نگهداشت ارزش های اکولوژیکی شهر تهران با رهیافت صیانت از منفعت عمومی شهروندان و تداوم این رویکرد، شهردار تهران باید در زمینه اراضی فرحزاد و طرح شمسه کاملاً در چارچوب مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری اقدام کند و گزارش دوره ای اجرای طرح را به صورت مستند در صحن ارائه دهد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *