افراد مشکوک‌التابعه از خدمات عمومی بهره‌مند می شوند

وزیر کشور با بیان اینکه افراد مشکوک التابعه از خدمات عمومی بهره مند می شوند، گفت: برآورد کاملی در خصوص تعداد این افراد صورت نگرفته اما احتمالا زیر ۱۰۰ هزار نفر هستند.

به گزارش آرونو ، احمد وحیدی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ثبت احوال در جمع خبرنگاران و در خصوص اقدامات سازمان ثبت احوال برای افراد فاقد اوراق هویتی گفت: با توجه به اینکه در خصوص ایرانی بودن و یا نبودن این افراد محل تردید است و باید مراحلی طی شود و ممکن است این فرایند طولانی شود، لذا قرار بر این شد که سازمان ثبت احوال به این افراد به‌طور موقت کارت شناسایی و هویت دهد تا کارهای روزمره این افراد برای دریافت خدمات دچار مشکل نشود و در زمان مناسب با قطعیت یافتن هویت ایرانی آن‌ها شناسنامه و کارت ملی به این افراد داده شود.

وی افزود: این کار سالیان متمادی معطل مانده بود و با کار خوبی که در سازمان ثبت احوال عملیاتی شده بود این کار انجام شد و اقدامی که امروز انجام شد، نمونه‌ای بود برای کسانی که مشکوک التابعه شناخته می‌شوند تا ان شاءالله بتوانند از خدمات مختلف استفاده کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: برآورد کاملی در خصوص تعداد این افراد صورت نگرفته اما احتمالا زیر ۱۰۰ هزار نفر هستند.

وحیدی با بیان اینکه در خصوص صدور کارت‌های ملی حدود ۱۰ میلیون عقب ماندگی وجود داشت افزود: از این تعداد حدود هشت میلیون کارت صادر شده و ان‌شاءالله با سرعت امیدواریم مابقی تا آخر سال انجام شود.

وزیر کشور تاکید کرد: همه کارت های ملی در داخل تولید می شود؛ اما این کارت‌ها چیپ‌هایی دارد که از خارج وارد می شود و تولید این چیپ ها خیلی صرفه اقتصادی ندارد؛ چرا که حجم مورد نیاز، محدود است و فعلا ظرفیت تولید در داخل وجود ندارد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *