افتتاح بیست وهشتمین جشنواره تئاتر بین المللی کودکان و نوجوانان در اردکان

فهرست مطالب

آرونو /یزد مراسم افتتاح بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور جمع زیادی از خانواده‎ های اردکانی و هنرمندان نام آشنای تئاتر کودک و نوجوان کشور در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار شد.

در این مراسم که عصر امروز ۳۰ بهمن‌ماه با اجتماع مردم در میدان آزادی اردکان و برگزاری نمایشی با محوریت کودکان مظلوم غزه و کودکان شهید حادثه تروریستی کرمان آغاز شد، هنرمندان مطرح کشور در حوزه نمایش کودک و نوجوان مانند سید جواد هاشمی، مریم سعادت، رضا فیاضی، سوسن مقصودلو، مجید قناد(عمو قناد) و آقای حکایتی و دیگر شخصیت های دوست داشتنی کودکان حضور داشتند.

در ادامه شادپیمایی کودکان اردکانی به همراه عروسک‌های غول پیکر، عروسک‌های تن‌پوش و بعضاً نوستالژیک از میدان آزادی به سمت ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان برگزار و مراسم اصلی افتتاحیه با استقرار تریلی سیار تئاتر کودک و نوجوان شروع شد.

«احسان عابدی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در مراسم افتتاح بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک ضمن ابراز خرسندی از میزبانی استان از برگزاری این جشنواره، به میهمانان و هنرمندان مدعو به این جشنواره خیر مقدم گفت.

وی همچنین از تمام عوامل برگزار کننده این جشنواره و دستگاه های همکار در برگزاری این جشنواره قدردانی و ابراز امیدواری کرد که استان یزد و شهرستان اردکان در مدت این شش روز میزبان خوبی برای این دوره از جشنواره باشد.

 «احمدرضا متالهی» شهردار اردکان نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان و مدعوین این جشنواره، گفت: ما بزرگترها وظیفه داریم دنیای کودکان را زیبا و زیباتر کنیم اگر چه باید حواسمان به آخرت آنها نیز باشد چرا که تنها آباد کردن دنیای آنها را برعهده نداریم و باید به فکر آخرت آنها نیز باشیم.

وی گفت: امیدواریم در این چند روز ضمن میزبانی خوبی از این جشنواره، مردم اردکان نیز با برخورداری از روحیه ادب و میهان‌نوازی خود، از این میزبانی بیشترین بهره و استفاده را ببرند.

در ادامه نوبت به اجرای برنامه شاد و جذاب خاله سارا، حسین اکبری و عروسک مل مل رسید که با استقبال کودکان و نوجوانان حاضر در این مراسم همراه بود. اجرای گروه سرود «انصارا لمهدی احمدآباد» از دیگر بخشهای این برنامه بود.

«مجید قناد» نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: اگر تلویزیون ما تئاتر کودک ندارد ولی خوشبختانه یک جشنواره برای تئاتر کودکان داریم.

وی با بیان این که بچه‌ها نیاز به شاد بودن دارند، از برگزارکنندگان این جشنواره و حمایت مسئولان در این باره قدردانی کرد.

«سیدجواد هاشمی» هنرمند تئاتر و سینمای کشورمان نیز اظهار کرد: به جشنواره بیست و هشتم برای حضورش در اردکان و به مردم اردکان برای میزبانی این جشنواره تبریک می‎گویم.

وی نیز گفت: بچه‌های امروز نیازمند خلق شخصیت‌های ایرانی بیشتری در حوزه نمایش مانند عروسکها و شخصیتهای دوست داشتنی گذشته هستند تا بتوانیم دنیای زیباتری را برای آنها رقم بزنیم.

یادآور می‌شود: بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از فردا اول اسفندماه به مدت شش روز در شهر اردکان نمایش آثار راه یافته به بخش رقابت جشنواره، کار خود را رسماً آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *