اعلام زمین‌های دولتی استان تهران برای خانواده‌های بیش از ۴ فرزند/ وضعیت بحرانی۸۰ ساختمان تهران

فهرست مطالب

معاون هماهنگی امور استانی استانداری تهران با اشاره به اینکه طبق طرح «جوانی جمعیت» کلیه خانواده‌های دارای بیش از ۴ فرزند از دولت قطعه زمین یا واحد زمین دریافت می‌کنند، گفت: با توجه به وجود زمین دولتی در پرند، پیشوا و فیروزکوه این موضوع در حال پیگیری است.

به گزارش آرونو ، محمد غراوی در نشست خبری درباره طرح «جوانی جمعیت و ادامه روند مسکن ملی» در استان تهران، گفت: طرح جوانی جمعیت قانون است و در تبصره ۱۱ بودجه سال جاری کشور کلیه خانواده‌های دارای بیش از ۴ فرزند از دولت قطعه زمین یا واحد زمین دریافت می‌کنند که آئین‌نامه اجرایی آن نیز تدوین شده است. بر همین اساس با توجه به وجود زمین دولتی در پرند، پیشوا و فیروزکوه این موضوع در حال پیگیری است.

معاون استاندار تهران در خصوص مسکن ملی نیز اظهار کرد: از چهار میلیون مسکن که مقرر شده ظرف مدت چهار سال به عنوان وعده دولت ساخته شود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در تهران پیش بینی شده که در دستور کار قرار گرفته است. برای ۱۴۸ هزار و ۱۱۹ واحد در سطح استان از اراضی دولت تأمین زمین شده و ۳۸۴۸ واحد نیز از زمین‌های غیر دولتی تأمین زمین انجام شده است.

به گفته وی، در راستای الحاق به محدوده‌ها و تأمین زمین ۶۵ هزار و ۱۶۰ واحد برای استان تهران انجام شده که ۱۵ هزار و ۷۷۳ واحد منجر به صدور پروانه ساخت شده است. همچنین ۴۱ هزار و ۷۲۱ واحد عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وضعیت بحرانی ۸۰ ساختمان ناایمن تهران 

معاون عمرانی استاندار تهران در خصوص ساختمان‌های ناایمن در استان نیز گفت: شناسایی ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر تهران حدود یک سال است که آغاز شده، این اقدام توسط شهرداری تهران و مدیریت بحران استان تهران انجام شده و حدود ۸۰ مورد از ساختمان‌های شناسایی شده وضعیت بحرانی دارند که این وضعیت در حوزه حریق و استحکام بناست.

وی افزود: دانشگاه‌ها و کارشناسان روی این ساختمان‌ها در حوزه ایمن سازی‌شان کار کردند که البته ایمن سازی آنها هزینه زیادی را به همراه دارد. در برخی از این ساختمان‌ها که در اولویت اول قرار گرفته‌اند ساختمان‌های خدمت رسان همچون بیمارستان‌ها هستند که تأکید شده نسبت به تخلیه و مقاوم سازی آنها در زمان مشخص اقدام شود.

معاون استاندار تهران تأکید کرد: برخی از این ساختمان‌ها همانند بیمارستان‌ها با توجه به فعالیت و ارائه خدمات آنها انتقال و در مرحله بعد ایمن سازی آنها با دشواری مواجه شده است که البته این موضوع نیز به دلیل منابع مالی است که باعث شده این کار تا کنون محقق نشود اما پیگیر هستیم در سال آینده این بخش از کار به ویژه برای ساختمان‌هایی که عمومی هستند همچون بیمارستان‌ها، انجام شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *