اعلام آخرین جزئیات ثبت‌نام در مدارس شاهد در سال ۱۴۰۳

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، زهرا پناهی‌روا در گردهمایی مدیران کل استان‌ها، از تغییرات و برنامه‌های جدید این حوزه برای سال تحصیلی آتی خبر داد و اظهار کرد: سال جاری به دلیل استقبال زیاد خانواده‌ها و ظرفیت محدود ما، باید تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود تا از باز شدن مجدد سامانه جلوگیری کنیم.

وی افزود: پس از پیش ثبت‌نام، مدیران مدارس حدود ۱۰ روز وقت دارند تا مصاحبه با خانواده‌ها را بر اساس امتیازها هماهنگ کنند و اقدامات لازم را انجام دهند، مدیران باید در طول این مدت بیشتر از دو روز در مدرسه حضور داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی تعداد بیشتری از خانواده‌ها باشند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در صورت پایان زمان ثبت‌نام، ممکن است خانواده‌های شاهد و ایثارگرانی باشند که جا مانده‌اند، در صورتی که ظرفیت آن مدرسه و کلاس را داشته باشیم، کمیسیونی برای این خانواده‌ها تشکیل خواهد شد تا با شرایط خاصی بتوانند ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: در سال جاری اختیارات بیشتری به مدیران مدارس داده‌ایم تا بتوانند مواردی را که خانواده‌ها در ثبت‌نام با مشکل روبه‌رو بوده‌اند، ویرایش کنند، پس از تشکیل کمیسیون برای جامانده‌ها، رؤسای ادارات شاهد استان‌ها دسترسی لازم را خواهند داشت تا دانش‌آموزان جدید را اضافه کنند، این فرایند به‌گونه‌ای طراحی شده که کار در سطح مدارس و استان‌ها به پایان برسد و نیازی به مراجعه خانواده‌ها به ستاد نباشد.

پناهی‌روا با اشاره به موضوع گواهی نیروهای مسلح گفت: برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران کارت ایثارگری مشخص است و می‌توانند وارد سامانه شوند و امتیازی که دارند لحاظ شود، برای سایر نیروها گواهی تعلق می‌گیرد، گواهی‌های قابل قبول مشخص خواهد شد و این موارد به صورت محرمانه به اطلاع مدیران خواهد رسید.

وی درباره ادغام مدارس ایثارگران با کمتر از ۶۰ نفر عنوان کرد: در صورت نبود ادغام، تنها یک نیروی انسانی مدیر به این مدارس تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره انتصاب مدیران مدارس شاهد تاکید کرد: انتصاب مدیران شایسته از اهمیت بالایی برخوردار است، بخشنامه‌ای در سال ۱۳۹۳ برای انتصاب مدیران مدارس شاهد وجود دارد که با اصلاحاتی به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به اقدامات کیفی‌سازی و استانداردسازی مدارس شاهد خاطرنشان کرد: اکنون جشنواره‌ای برای انتخاب مدیران برتر در حال برگزاری است و ارزیابی‌ها بر اساس شاخص‌های مشخصی انجام خواهد شد.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *