اسکورسیزی بازیگر یک فیلم جنایی شد

فهرست مطالب

مارتین اسکورسیزی به زودی در سینما در نقش خودش ظاهر نمی‌شود و در یک فیلم جناحی بازی می کند.

به گزارش آرونو ، این کارگردان ۸۱ ساله و چیره دست که امشب (سه شنبه) با دریافت خرس طلایی افتخاری جشنواره فیلم برلین تجلیل می‌شود، در فیلم سینمایی جنایی و رازآلود باعنوان «در دستان دانته» نقشی کوچک اما قدرتمند در نقش حکیمی مسن ایفا می‌کند که دانته شاعر معروف ایتالیایی را در حالی که مشغول نوشتن «کمدی الهی» بود تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اگرچه اسکورسیزی در بسیاری از فیلم‌های خود نقش آفرینی کرده و گهگاه در فیلم‌های کارگردان‌های دیگر از جمله بازی در نقش ونسان ون گوگ را در قسمتی از فیلم «رویاها» ساخته آکی‌را کوروساوا در سال ۱۹۹۰  و همچنین پداپیشگی در انیمیشن «داستان کوسه» حضور داشته اما نقش او در این فیلم جدید پررنگ‌ترین حضور او در مقام یک بازیگر است.

«جولین اشنابل» کارگردان فیلم «در دستان دانته» به ورایتی گفت که اسکورسیزی در فیلم فوق‌العاده است و نقش او را «نقشی درخشان و مهم» توصیف کرد که نمی‌توان از آن چشم برداشت.

گفته می‌شود معدود افرادی که شاهد نقش‌آفرینی اسکورسیزی در فیلم سینمایی «در دستان دانته» بوده‌اند تحت تأثیر قدرت اجرای اسکورسیزی قرار گرفته‌اند. این فیلم در حال حاضر در نیویورک در مرحله تدوین قرار دارد.

در فیلم «در دستان دانته» بازیگران سرشناس دیگری شامل «اسکار آیزاک»، «گال گدوت»، «جیسون موموآ»، «جرارد باتلر» و «آل پاچینو»  حضور دارند. داستان فیلم بر اساس کتابی با همین نام نوشته «نیک تاشس» ساخته شده که درباره یک نسخه دستنویس از کتاب معروف «کمدی الهی» نوشته دانته است که در کتابخانه واتیکان یافت می شود و از یک کشیش به دست یک رئیس گروه تبهکاری در شهر نیویورک می‌رسد و ..

فیلم «در دستان دانته» بین قرن‌های ۱۴ و ۲۱ روایت می‌شود و برخی از شخصیت‌ها زندگی‌های موازی در دوره‌های مختلف دارند. این فیلم همچنین با بازی «بنجامین کلمنتاین» نوازنده و بازیگر بریتانیایی، «جان مالکوویچ» و «لوئیس کانسلمی» بازیگر فیلم «قاتلان ماه کامل» همراه است.

این فیلم مستقل که احتمالا در جشنواره فیلم ونیز رونمایی می‌شود، عمدتا در ایتالیا در مکان‌هایی از جمله سیسیل، ونیز، ورونا، رم و ویتربو فیلم‌برداری شده است.

جدیدترین ساخته مارتین اسکورسزی «قاتلان ماه کامل» که یکی از موفق‌ترین آثار این سینماگر است که در جوایز اسکار پیش رو در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد دریافت جایزه است.

این فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در میان تمجید منتقدان در جشنواره کن گذشته تجربه کرد و نمره سینمایی آن همتراز با آثار موفق اسکورسیزی از جمله «رفقای خوب» و «رفتگان» است. این فیلم ۲۰۶ دقیقه‌ای برگرفته از کتاب پرفروش غیرداستانی نوشته «دیوید گرن» با همین عنوان و فیلم‌نامه‌ای از اسکورسیزی و اریک راث ساخته شده و روایتگر داستان قتل چندین نفر در منطقه نفت‌خیز اوسیج در اوکلاهاما در دهه ۱۹۲۰ است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *