اسکار ۲۰۱۶ به غیبت هفت ساله اهالی رسانه پایان می دهد

فهرست مطالب

برای نخستین بار از سال ۲۰۱۶، اهالی رسانه نیز در مراسم اعلام نامزدهای اسکار ۲۰۲۳ حاضر خواهند شد.

به گزارش آرونو به نقل از هالیوود ریپورتر،‌ برای نخستین بار در هفت سال گذشته، نامزدهای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی نه تنها در مقابل دوربین های شبکه تلویزیون ABC، بلکه با حضور نمایندگان مطبوعات و روزنامه نگاران در سالن ساموئل گلدوین اعلام خواهد شد.

از سال ۲۰۱۷، برگزارکنندگان جوایز اسکار تصمیم گرفتند نامزدهای این رویداد سینمایی را بدون حضور فرد دیگری و تنها در مقابل دوربین به اشتراک بگذارند، تصمیمی که احتمالا حاصل لحظات ناخوشایندی بود که پس از اعلام نامزدهای سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رخ داد و جرقه‌ای برای آغاز کمپین «#اسکار_خیلی_سفید» رقم زد. 

اما پیش از آن، اعلام رسمی نامزدهای اسکار در مقابل رسانه‌های هیجان‌زده و پرشور، یک اتفاق سالانه بود که به دهه ۱۹۸۰ بازمی‌گردد؛ زمانی که اهالی رسانه و رونامه نگاران با استفاده از تلفن ثابت به محض پایان اعلام اسامی، اخبار را به رسانه‌های خود گزارش می‌دادند و غیبت هفت ساله آنها موجب ناامیدی بسیاری شده بود و حالا بازگشت مجدد خبرنگاران به مراسم اعلام نامزدهای اتفاقی است که با استقبال اهالی رسانه رو به رو می شود. 

فهرست نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی شامل ۱۵ فیلم، در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر) و پنج نامزد نهایی نیز روز ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) معرفی می‌شوند.

مراسم نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ اسفند) در تئاتر دالبی در هالیوود برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *