اسرائیل آغازگر یک تجاوز به خاک ما بود که باید تنبیه می‌شد

|

فهرست مطالب

رئیس شورای شهر تهران گفت: اسرائیل آغازگر یک تجاوز به خاک ما یعنی کنسولگری کشورمان در سوریه بود؛ لذا باید تنبیه می‌شد.

به گزارش آرونو ، مهدی چمران پیش از آغاز جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: حرکت بزرگ و حماسی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ملت ایران و همه آزادی‌خواهان جهان به ویژه فلسطینیان عزیز و خانواده شهدای کنسولگری کشورمان در دمشق تبریک می‌گویم و خدا را شاکرم که چنین قدرتی به نیروهای مسلح ما داده که دشمن متجاوز را تنبیه کنند و امیدوارم این تنبیه‌ها موثر باشد و در نهایت به نابودی این دشمن متجاوز ختم شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: حرکت بسیار بزرگی اتفاق افتاده که خود آنها به بزرگی آن اذعان دارند و اعلام کرده‌اند فکر نمی‌کردیم به این گستردگی باشد. البته براساس قوانین نظامی این حرکت می‌باید اینگونه می‌بود که موثر باشد.

وی ادامه داد: اسرائیل آغازگر یک تجاوز به خاک ما یعنی کنسولگری کشورمان در سوریه بود؛ لذا باید تنبیه می‌شد. متأسفانه مجامع بین‌المللی کوتاه آمدند. بر همین اساس باید خودمان پاسخ می‌دادیم و متجاوز را تنبیه می‌کردیم. اسرائیل در شرایط خاصی قرار دارد که ممکن است به هر چیزی متوسل شود و به هر کاری دست بزند لذا نباید خدای نکرده این موفقیت غرور ایجاد کند و آماده باش را رها کنیم. باید منتظر حملات دیگر باشیم هرچند که آمریکا گفته اتفاق نمی‌افتد اما نباید به حرف‌های آمریکا وقعی نهاد. پدافند باید آماده باشد که از دریا یا کشورهای همسایه اگر تجاوزی صورت گرفت پاسخ به موقع داده شود.

چمران تاکید کرد: امیدواریم این تنبیه موثر بوده باشد و رها کند اما ما باید فکر کنیم که رها نمی‌کند و آماده باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در تشریح دستور جلسه امروز شورای شهر تهران نیز گفت: امروز از رئیس سازمان بهزیستی دعوت به عمل آمده تا در صحن شورا حضور پیدا کنند تا در مورد موضوعات مختلف از جمله ارتباطات بهزیستی با شهرداری و شهر صحبت کنند و پرسش و پاسخ‌های اعضا نیز مطرح شود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز سه بهای خدمات داریم که درخصوص پسماند، پسماندهای ساختمانی و پسماندهای ویژه پزشکی و صنعتی می‌باشد.

چمران درپاسخ به سوالی درخصوص تفویض اختیار تایید واگن‌های وارداتی مترو از سوی وزارت کشور به متروی تهران نیز گفت: علاوه بر نامه‌نگاری، ملاقات‌های حضوری نیز در این باره انجام شد و این موضوع مطرح شده، امیدواریم با دستور مستقیم وزیر کشور مساله حل شود. چراکه حتی یک روز اگر موضوع به تعویق بیفتد ضرر خواهیم کرد. از سوی دیگر شهردار تهران نیز در هیات دولت تلاش می‌کند که این کار را به سرانجام برساند.

وی افزود: سیستم‌های اداری کند هستند؛ اما ما انتظار داریم موضوع جهادی و در سریع‌ترین زمان ممکن حل و فصل شود. وزارت کشور باید تایید نهایی را انجام دهد. وزارت کشور اعلام کرده که نیروهای تخصصی این کار را ندارد. موضوعی که قبلا هم توسط مترو انجام می‌شد که امیدواریم هر چه زودتر این کار انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: ورود واگن‌ها برای امسال منتفی نیست. شرکت سازنده مقداری از کارها را آغاز کرده، زمانی را برای طراحی می‌خواستند که اقدامات لازم در این حوزه را شروع کرده‌اند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *