اساسنامه انجمن هنرهای نمایشی چه اصلاحیه‌هایی داشت؟

فهرست مطالب

مدیر انجمن هنرهای نمایشی توضیحاتی درباره اصلاحیه‌های اساسنامه این انجمن ارایه کرد.

در پی انتشار خبری مبنی بر اعمال تغییرات و اصلاحیه‌هایی در اساسنامه انجمن هنرهای نمایشی، اسرافیل فرج‌اللهی، مدیر این انجمن به آرونو گفت: این اصلاحیه‌ها شامل چند مورد جزیی و یک مورد کلی است. یکی از موضوعاتی که اعضا نسبت به آن نقدهایی داشتند، موضوع عضوگیری در انجمن بود که بر همین اساس با حضور کارشناسانی از حوزه حقوقی و مدیران انجمن‌ هنرهای  نمایشی استان‌ها، اصلاحیه‌ای در این زمینه در اساسنامه انجام شد.

او توضیح داد: پیش از این عضویت در انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها گروه محور بود و کسانی که به صورت فردی فعالیت می‌کردند، امکان عضویت نداشتند ولی با نظر کارشناسی اعضا و نمایندگانی که نام بردم، این موضوع بازنگری و اصلاح شد که بر اساس آن افرادی مانند هنرمندان پیشکسوت، نمایشنامه‌نویسان یا پژوهشگرانی که فعالیت‌های فردی دارند، می‌توانند به شکل مستقل عضو انجمن شوند. بنابراین در شکل جدید، همان گونه که عضوگیری گروه محوری به قوت خود باقی است، فضایی برای عضوگیری مستقل هم ایجاد شده است. این موضوع از جمله مواردی بود که اعضا خواهان تغییر و اصلاح آن بودند.

فرج‌اللهی افزود: به جز این یکی دو مورد جزیی دیگر هم وجود داشت که درباره آن نیز به توافق رسیدیم و در اساسنامه جدید قید شده است.

او درباره وضعیت فعالیت دفترهای انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها گفت: همه دفترهای استانی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و جشنواره‌های استانی نیز در حال برگزاری هستند. بعضی از استان‌ها برگزاری جشنواره‌های خود را به پایان برده‌اند و تلاش می‌کنیم علاوه بر این، جشنواره‌های مناطق را نیز دوباره احیا کنیم تا برگزیدگان جشنواره استانی در جشنواره‌های مناطق شرکت کنند و آثار برگزیده آنها به جشنواره فجر راه پیدا کند.

فرج‌اللهی همچنین از واریز کمک‌هزینه گروه‌های نمایشی خبر داد و گفت: کمک‌هزینه‌هایی برای برگزاری جشنواره‌ها در نظر گرفته شده که در حال پرداخت هستیم.

روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی پیش از این خبر داد که دور دوم کمک هزینه‌های انجمن هنرهای نمایشی به منظور حمایت از  جشنواره‌های استانی و اجراهای صحنه‌ای به حساب انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها واریز شد.دور اول این کمک هزینه‌های حمایتی هفته گذشته با هدف حمایت از پرتال‌های خبری و پشتیبانی از انجمن‌های نمایش استان‌ها  پرداخت شده بود.براساس برنامه‌ریزی اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی واریز این مبالغ همزمان با تامین اعتبارات بودجه و برطبق بررسی عملکرد استان‌ها ادامه‌ خواهد داشت.

انتهای پیام 

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *