ارزش هزینه اسقاط خودروهای تاکسی افزایش یافت

فهرست مطالب

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران درباره روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده توضیحاتی ارائه کرد و همچنین از افزایش ارزش هزینه اسقاط خودروهای تاکسی خبر داد.

به گزارش آرونو ، محتشمی پور درباره روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر تهران، بیان کرد: دو هفته گذشته مجوز شماره گذاری خودرو صادر و برای راهور ارسال شد تا مراحل شماره گذاری عملیاتی شود. ضمن اینکه شرکت ایران خودرو هم اعلام کرده است که دو هزار دستگاه سمند سورن تولید و آماده شماره گذاری دارد.

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه پس از هشت ماه تأخیر و توقف در تولید خودروی تاکسی، بالاخره در آذر ماه جاری، عملیات نوسازی اتفاق خواهد افتاد، افزود: تا پایان امسال شاهد ثبت‌نام جدید تاکسی در قالب سمند سورن خواهیم بود.

محتشمی پور در ادامه اضافه کرد: بر اساس رایزنی‌ها و مساعدت شهرداری تهران، امیدواریم منابع تسهیلات نوسازی برای حداکثر ۲ هزار دستگاه تاکسی را فراهم کنیم. باید بیش از ۷۰ درصد بهای خودرو، تسهیلات مدنظر قرار گیرد در غیر اینصورت رانندگان توان بازپرداخت بیش از ۳۰ درصد قیمت خودرو را نخواهند داشت و باز هم نوسازی در مرحله تأمین تسهیلات متوقف خواهد شد.

بنا براعلام سایت شهر، وی در پایان درباره ارزش قیمت اسقاط خودرو، گفت: رویکرد سازمان تاکسیرانی و خرید و فروش رقابتی تاکسی، موجب شد تا میانگین قیمت تاکسی فرسوده از ۱۸ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ به ۵۲ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ برسد. این افزایش قیمت کمک شایانی به رانندگان کرده است.  انتظار می‌رود باز هم روند افزایش ارزش اسقاط ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *