احیا و مرمت خانه دکتر حسابی در محله سنگلج

فهرست مطالب

شهردار منطقه ۱۲ گفت: به منظور ارج نهادن به زحمات بی‌دریغ دکتر حسابی دانشمند معاصر و احیای خانه‌های تاریخی، مرمت خانه دکتر حسابی در منطقه ۱۲ در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش آرونو ، وحیدرضا انارکی محمدی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح گفت: رفع نواقص، مرمت و بهسازی اجزای خانه دکتر حسابی به منظور افزایش چشم‌اندازهای بصری، حفظ آثار ملی، هویت و اماکن تاریخی، از اقدامات اجرایی این طرح است.

شهردار منطقه ۱۲ در ادامه با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز در منطقه و بهره مندی شهروندان از آن، اظهار کرد: در راستای بهسازی فضای ۱۲۰۰ متر مربعی بوستان دکتر حسابی، کف سازی این بوستان به متراژ ۵۰۰ متر مربع و جدول کاری آن به متراژ ۲۰۰ متر طول به همت معاونت فنی و عمران منطقه ۱۲ اجرایی شده است.

انارکی محمدی افزود: احداث ۲ چشمه سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی و تعبیه پایه چراغ در بوستان دکتر حسابی از دیگر اقدامات انجام شده مدیریت شهری در راستای آماده سازی و بهسازی این بوستان است.

وی اظهار کرد: معاونت فنی و عمران منطقه با تخریب ۱۱۸ مترمکعب بتن کفسازی، خاکبرداری و بارگیری نخاله اقدام به آبپاشی و کوبیدن ۵۴۱ متر مربع و سپس بتن ریزی و شفته ریزی محوطه بیرونی عمارت دکتر حسابی را مرمت و بهسازی کرد.

بر اساس گزارش سایت شهر، شهردار منطقه ۱۲ همچنین با اشاره به اینکه عمارت داخلی این بوستان با کاربری کلینیک گل و گیاه مشغول به کار است، گفت: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان عمران و بافت تاریخی امکان وجود بنای تاریخی در زیرزمین عمارت وجود دارد که خاک برداری آن نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *