احداث آرامستان‌های جدید تهران بعد از تصویب در شورای شهر

فهرست مطالب

اعضای شورای شهر تهران با جمع بندی تبصره های بودجه شهرداری به شهرداری تهران اجازه دادند که عملیات احداث آرامستان های جدید پایتخت را پس از ارائه پیوست های توجیحی اجتماعی، محیط زیستی و ترافیکی به شورای شهر و تصویب آن، آغاز کنند.

به گزارش آرونو ، اعضای شورای شهر تهران در نوبت عصر جلسه شورای شهر به بررسی ادامه تبصره های بودجه سال‌ آینده شهرداری تهران پرداختند که بر این اساس تبصره نهم بودجه را مورد بررسی قرار داده و میثم مظفر در قرائت این تبصره که مربوط به فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت بود، گفت: حد نصاب ارزش پروژه‌های مشارکتی نیمه تمام و جدید بر اساس برآورد سرمایه گذاری طرف مشارکت این گونه خواهد بود که پروژه های بالای ۱۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه باید به تصویب شورای شهر برسد.

همچنین برای پروژه‌های با ارزش ۶۰ هزار میلیارد ریال تا ۱۰۰ هزار میلیارد ریال پس از تأیید کمیسیون برنامه و بودجه توسط سازمان سرمایه گذاری اقدام می شود و برای پروژه‌های  از ۳۰ هزار میلیارد ریال تا ۶۰ هزار میلیارد ریال پس از تصویب شورای سازمان سرمایه گذاری اقدام می شود. پروژه های از ۵۰۰۰ میلیارد ریال تا ۳۰ هزار میلیارد ریال نیز در هیأت مدیره سازمان سرمایه گذاری اقدام می‌شود و برای پروژه های کمتر از ۵۰۰۰ میلیارد ریال ریال هم به تشخیص و تأیید سازمان سرمایه گذاری می تواند توسط واحدهای اجرایی شهرداری تهران اقدام شود.

وی افزود: در این تبصره باید کارگروهی تشکیل شود که متشکل از یک عضو شورای شهر، معاون مالی شهرداری تهران، معاون برنامه ریزی، رئیس سازمان و مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری تشکیل خواهد شد.

به گزارش آرونو ، این تبصره توسط اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی تبصره یازدهم بودجه سال آینده شهرداری تهران که به مسائل فرهنگی و آموزشی مربوط می شود به شهرداری تهران اجازه دادند که در راستای مناسب سازی فضاهای شهر از محل ردیف مناسب سازی و سرجمع اعتبارات ردیف های مرتبط با خدمات شهری و حمل و نقل در مناطق ۲۲ گانه هزینه کنند و همچنین شهرداری تهران موظف شد به منظور جلوگیری از تکرار و موازی کاری در انجام پژوهش ها همه اطلاعات پژوهش ها را در سامانه پژوهش یار ثبت کند.

شهرداری تهران همچنین موظف شد احداث، آماده سازی و تجهیز آرامستان‌های جدید را پس از ارائه طرح ایجاد آرامستان های جدید در تهران با پیوست اجتماعی، ترافیکی و اجتماعی به شورای شهر اجرا کند.

به گزارش آرونو ، این تبصره نیز با رأی مثبت شورا به تصویب رسید.

همچنین در جریان بررسی تبصره دوازدهم لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران که مربوط به نظارت و پایش است شهرداری موظف شد ظرف مدت سه ماه نسبت به توسعه و به روزرسانی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی اقدام کند و همه واحدهای شهرداری نیز موظف شدند نسبت به ثبت اطلاعات تمامی قراردادهایشان در سامانه شفافیت اقدام کنند.

به گزارش آرونو ، همچنین اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد جعفر تشکری هاشمی مبنی بر اینکه شهرداری موظف است اعتباراتی را تحت عنوان تعمیرات اساسی، بهسازی تجهیزات ثابت و مراکز فرمان مترو در نظر بگیرد رأی مثبت دادند.

ناصر امانی نیز پیشنهاد داد که در قالب یک تبصره شهرداری تهران موظف شود که هزینه‌های درمان کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران به صورت ماهانه پرداخت شود و از انباشت بدهی به مرکز درمانی طرف قرارداد شهرداری تهران خودداری شود که این پیشنهاد هم با اکثریت آراء به تصویب رسید.

به گزارش آرونو ، با بحث و بررسی تبصره‌های بودجه سال آینده شهرداری تهران، تمام تبصره‌ها به پایان رسید.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *