اجرا شدن برنامه‌های حفاظت مالی از بیماران در دولت سیزدهم

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از وبدا، سیدموسی طباطبایی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور و هیئت همراه اظهار کرد: از دستورات شهید آیت‌الله رئیسی، تحقق و اجرای برنامه‌های مبتنی بر عدالت و پیشرفت بود.

وی افزود: معاونت درمان در تعیین و سیاست‌گذاری در حوزه‌های تعرفه‌گذاری، اصلاح کد و ارزش نسبی خدمات، اولویت‌بندی و بسته خدمات سلامت با سایر ذی‌نفعان از جمله شورای عالی بیمه مشارکت می‌کند.

مدیرکل دفتر ارزیابی بالینی، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: تدوین محصولات دانشی، ارزیابی بالینی تجهیزات پزشکی، تدوین و اجرای برنامه‌های حفاظت مالی، بازتوزیع درآمد اختصاصی، مدیریت اقتصادی و مدیریت تعامل با بیمه‌های سلامت در حوزه معاونت درمان با رویکرد عدالت و پیشرفت انجام می‌شود.

طباطبایی گفت: بر اساس اسناد بالادستی همچون سیاست‌های کلان حوزه سلامت، سند تحول دولت مردمی، برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع، تمام اجزای برنامه حفاظت مالی از بیماران در برابر هزینه‌های سلامت مورد تاکید حوزه درمان وزارت بهداشت در دولت مردمی سیزدهم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تاکنون برنامه‌های حفاظت مالی متعددی، شامل حمایت از کودکان زیر هفت سال در هزینه خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان‌ها، حمایت مالی از بیماران در قالب نظام ارجاع و حمایت از سه دهک اول جامعه، برای حمایت و حفاظت از بیماران با تاکید بر خدمات بخش دولتی اجرا شده است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *