اجرای ۴۵۰۰ طرح اشتغالزایی در دو استان

فهرست مطالب

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: با همکاری بنیادبرکت ۴۵۰۰ طرح اشتغالزایی در دو استان بزرگ کشور در قالب طرح‌های منبت‌کاری، سفالگری و راه‌اندازی کارگاه‌های ساخت قطعات خودرو ایجاد شده است.

به گزارش آرونو ، مرتضی نیازی معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه امسال در استان همدان هدف گذاری ایجاد ۳۰۰۰ طرح اشتغالزایی صورت گرفته است، گفت: با ایجاد این ۳۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور با کمک و همت تسهیلگران، شاهد اشتغال ۵۰۰۰ نفر در این استان خواهیم بود.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور با اشاره به اینکه شهرهای استان همدان از جمله نهاوند، کبودرآهنگ و ملایر در حوزه‌های مبل و منبت کاری، سفالگری، راه‌اندازی کارگاه‌های خیاطی و کارگاه‌هایی برای ایجاد اشتغال در منزل تمرکز کرده است، گفت: از ابتدای امسال تا به امروز ۷۰۰ طرح در این استان ایجاد شده است.

او ادامه داد: ایجاد بسترهای کارگاهی برای ساخت قطعات خودرو همچنین ایجاد کارگاه‌های خیاطی از جمله برنامه‌های است که در این بخش باید برنامه‌ریزی شود.

نیازی با تاکید بر اینکه در سایر استان‌ها از جمله استان قم هم هدف‌گذاری برای ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغال‌زا در دستور کار قرار گرفته است و تا به امروز ۵۰۰ طرح اجرایی شده است، گفت: این طرح‌های اشتغالزایی در تمامی رسته‌ها از جمله صنایع‌دستی، خیاطی، مشاغل فنی و خدمات عمومی اجرایی شده است.

نیازی اشاره کرد: با معاونت امور زنان در قالب طرح شمسا در استان قم تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید که از طریق آن برای بانوان سرپرست خانوار و بانوانی که مشکل دارند فرصت‌های شغلی ایجاد شده است. در راستای تحقق شعار سال، اجرای ۷۰۰۰ طرح حمایت از اقشار خاص در دستور کار بنیاد برکت قرار دارد که از این تعداد، ۲۰۰۰ طرح در جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

وی بیان کرد: همچنین ۱۵۰۰ طرح حمایت از کولبران و سوخت بران، هزار طرح خانواده شهدا و ایثارگران، ۵۰۰ طرح زندانیان آزادشده و خانواده زندانیان و ۵۰۰ طرح طلاب و خانواده طلاب از جمله طرح های حمایتی بنیاد برکت است.

نیازی تصریح کرد: بنیاد برکت امسال ۱۵۰۰ طرح حمایت از معلولین و خانواده‌های آنها را هم در دستور کار دارد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *