اجرای ۲۲ پهنه گردشگری در ۲۲ پارک تهران در نوروز/ برپایی بزرگترین سفره افطاری در بلوار کشاورز

فهرست مطالب

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از برپایی بزرگترین سفره افطاری ساده در بلوارکشاورز خبر داد.

به گزارش آرونو ، توکلی زاده، در سومین همایش شهرداران نواحی شهر تهران با اشاره به همزمانی ایام سال نو با ماه مبارک رمضان افزود: در مناطق ۲۲ گانه ۲۲ پارک به عنوان پهنه گردشگری در نظر گرفته شده است که در این پهنه‌ها و سایر پارک‌ها علاوه بر طرح‌ریزی برنامه مناسب گردشگری، طرح سفره افطاری ساده را مانند سال گذشته در نظر گرفتیم.

وی تاکید کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بزرگ‌ترین سفره افطاری ساده در بلوار کشاورز تهران با همراهی سازمان اوج و سازمان زیباسازی برپا خواهد شد. همچنین در منطقه ۶ پارک لاله برنامه رمضان شهر برگزار می‌شود.

معاون شهردار تهران همچنین تصریح کرد: در رمضان شهر امسال تمرکز ما بر مفاهیم آیات سوره مبارکه ابراهیم است. علاوه بر این در شب‌های ماه مبارک رمضان با همراهی حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در مساجد طرح آرمان جلسات تفسیر قرآن برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در زمینه مدیریت ‌آسیب‌های اجتماعی ۱۴ دستگاه مسئولیت دارند گفت: پس از آنکه شهردار تهران با حکم رییس جمهور، دستیار ایشان در زمینه آسیب‌های اجتماعی شد و مرکز رصد و پایش آسیب‌های اجتماعی تشکیل شد، این چالش اساسی در کشور و در تهران یک فرماندهی واحد پیدا کرد.

وی ادامه داد: در موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر پس از ابلاغ دستورالعمل لازم از سوی سازمان خدمات اجتماعی به مناطق تا حدی کار به خوبی پیش رفته‌ است. در همین رابطه‌ شاهد تشکیل قرارگاه اجتماعی در مناطق تهران هستیم که این قرارگاه باید تا سطح نواحی و محلات نیز پیش برود تا در نتیجه آن شهرداران اشراف خوبی به وضعیت معتادان متجاهر و خانه‌های پلاک قرمز نواحی خود داشته باشند.

توکلی زاده افزود: پس از معتادان متجاهر مسئله ساماندهی کودکان کار و زباله گردها جزو اولویت های ماست. در رابطه با ساماندهی کودکان کار دستورالعملی تهیه شده است که پشتوانه آن بررسی ۳۲ تجربه پیشین در این رابطه‌ است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *