آغاز جشنواره بیست و هشتم با یاد کودکان غزه/شادپیمایی با حضور شخصیت‌های دوست‌داشتنی کودکان

فهرست مطالب

آرونو /یزد مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور شخصیت‌های آشنای کودک و نوجوان و به یاد کودکان مظلوم غزه امروز ۳۰ بهمن‌ماه در اردکان برگزار می‌شود.

سرآغاز مراسم بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که به صورت کاملاً مردمی برگزار می‌شود، نمایشی با محوریت کودکان مظلوم غزه و کودکان شهید حادثه تروریستی کرمان است که در فرهنگسرای آیت‌الله خاتمی اجرا خواهد شد.

در ادامه نیز مراسم با حرکت خودروی موزیکال، جشن شادپیمایی عروسک ها، با حضور عروسک‌های غول پیکر، عروسک‌های تن‌پوش، عروسک‌های نوستالژیک و عروسک‌هایی که کودکان با خود به همراه خواهند آورد، شروع می‌شود.

در جشن شادپیمایی که از میدان آزادی اردکان تا ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان ادامه دارد، هنرمندان نام‌آشنای عرصه تئاتر کودک و نوجوان همچون عموقناد، فیتیله‌ای‌ها و آقای حکایتی در کنار کودکان و نوجوان در این جشن باشکوه سهیم می‌شوند.

همچنین در مسیر این شادپیمایی، «مجتبی کاظمی» با یک نمایش میدانی مشارکتی، لحظات شادی را برای کودکان و نوجوانان خلق خواهد کرد.

براساس برنامه همزمان با رسیدن خودروی موزیکال به ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان، تریلی سیار تئاتر کودک و نوجوان به اجرای مراسم اصلی با برنامه های متنوع خواهد پرداخت، بخش بعدی این مراسم به سخنرانی و خوشامدگویی مسئولین استان یزد و ستاد برگزاری جشنواره اختصاص دارد.

اجرای برنامه خاله سارا و عروسک مل مل بخش بعدی برنامه شاد افتتاحیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است.

گفت‌وگو با شخصیت‌های مشهور کودک و نوجوان از جمله عموقناد، فیتیله‌ای‌ها، خاله شادونه و آقای حکایتی از دیگر برنامه‌هایی مدنظر دست اندرکاران جشنواره است.

همچنین قرار است از تعدادی از چهره‌های هنری مطرح، خانواده‌های شهدا و بچه‌های موفق در این مراسم تقدیر شود.

به گزارش آرونو به نقل از روابط عمومی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، این جشنواره که امروز مراسم افتتاحیه آن برگزار می‌شود، با دبیری امیر مشهدی عباس رسماً از اول تا ششم اسفندماه در اردکان یزد برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *