آغاز تحولات بزرگ در پایتخت/ گم شدن ۱۷ هزار میلیارد تومان در شهرداری دور از ذهن است

|

فهرست مطالب

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به سفر اخیر شهردار تهران به چین، از آغاز تحولات بزرگ در پایتخت خبر داد.

به گزارش آرونو ، لطف الله فروزنده در جلسه شورای معاونین مالی، مناطق،  سازمانها و شرکت ها گفت: ما امروز در آستانه تحولی  بنیادی نه تنها در سطح شهر و شهردای بلکه در مقیاس کشور هستیم.

وی با اشاره به برقی سازی خودروها افزود: سفر شهردار تهران به چین دستاوردهای زیادی برای پایتخت به همراه داشت و امیدوارم با بهره برداری از این دستاورد، شاهد برقی کردن تهران باشیم که مهمترین اثر آن کاهش آلودگی است. امیدواریم با عملیاتی شدن طرح از مزایای این حرکت بزرگ هم کلانشهر تهران و هم سایر کلانشهرها که درگیر آلودگی هستند، بهره مند شوند.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه به دنبال انتقال تکنولوژی و استفاده از ظرفیت های طرف چینی جهت سرمایه گذاری هستیم، اظهار داشت: تلاش داریم که کشور ایران با دستیابی به این تکنولوژی(برقی سازی، ساخت تجهیزات  حمل و نقل ریلی، پسماند سوز و…) به عنوان هاب منطقه مطرح شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بیان داشت: افق ما بسیار روشن است و در چارچوبی که شورا مشخص کرده اهداف و برنامه های خود را دنبال می کنیم، مضافا تلاش داریم در چارچوب بودجه مصوب و حتی فراتر از سقف بودجه مصوب با نظر شورا اهداف  برنامه ریزی شده را محقق کنیم.

وی با اشاره به اینکه معمولا در سه ماهه پایانی سال درآمدهای شهرداری افزایشی است، گفت: این امر الزاماتی برای مناطق، سازمانها و شرکت ها به دنبال دارد که در مسیر انضباط مالی، شفافیت و کاهش هزینه ها گام های روبه جلو بردارند.

معاون شهردار تهران با اشاره به شیطنت های رسانه ای گفت: با توجه به استقرار نظام مالی کاملا شفاف در مدیریت شهری، گم شدن ۱۷ هزار میلیارد تومان در شهرداری بسیار دور از ذهن است و این ساخته و پرداخته برخی رسانه‌ها است.

فروزنده با اشاره به اینکه تاکنون اتفاقات خوبی در حوزه مالی رخ داده است، افزود: محور کاری معاونت در ۱۲محور اصلی تعریف شده که در این راستا محور هر اداره کل، سازمان و شرکت کاملا شفاف و مشخص می باشد، بطور مثال در حوزه درآمدی تمام تلاش ما این است که حق و حقوق شهرداری بطور کامل احصاء شود و در همین راستا امسال از رشد قابل توجهی در ارزش افزوده و سایر آیتم ها از جمله عوارض گمرکی و غیره  برخوردار بودیم و این مسیر ادامه دارد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی در ادامه با تأکید بر مسئله بهره وری و افزایش درآمد شرکت‌های شهرداری تهران، تصریح کرد: بایستی افزایش درآمد شرکت‌ها و بودجه ریزی عملیاتی مد نظر شورا، بیش از پیش مورد توجه و اهمیت همگان قرار داده شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *