آغاز به کار سامانه همساز در ۲ استان/ ارائه رایگان خدمات «مشاوره‌» به مدت ۵ سال

فهرست مطالب

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: سامانه همساز با هدف ارائه خدمات جامع و کامل به خانواده‌ها در هیات دولت به تصویب رسیده است و به‌زودی این سامانه به شکل آزمایشی فعالیت خود را در ۲ استان قم و سمنان آغاز خواهد کرد.

به گزارش آرونو ، انسیه خزعلی در رویداد دردانه که در دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه در این سامانه به افراد واجد شرایط خدمات متنوعی ارائه خواهد شد، افزود: در سامانه همساز خدمات مشاوره‌ای برای مدت ۵ سال به خانواده‌های واجد شرایط ارائه می‌شود.

وی توضیح داد: در سال اول، ارائه خدمت به شکل «رایگان» و از سال دوم تا پایان دوره ۵ ساله به دهک‌های یک تا ۷ خدمات رایگان ارائه خواهد شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه سامانه همساز، رویکردی مشاوره‌ای را دنبال می‌کند اضافه کرد: تلاش می کنیم با افزایش ضریب دسترسی مردم به خدمات این سامانه، زمینه را برای تحکیم پایه‌های زندگی مشترک و دوام و پایداری آن فراهم شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم تاکید کرد: ما در دور جدید فعالیت‌مان از سال ۱۴۰۰ موضوع جمعیت را به عنوان یکی از ماموریت‌ و رسالت‌های اصلی خود مدنظر قرار داده‌ایم و ذیل این ماموریت، کارویژه‌های متعددی از جمله پویش ملی «ایران جوان» را با همکاری و راهبری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم.

علیان‌زادگان ادامه داد: بر اساس این پویش و تفاهم‌نامه با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، برای دانشجویان متاهلی که دارای فرزند متولد ۱۴۰۱ به بعد بودند بسته بانکی مورد تفاهم با بانک صادرات در نظر گرفته شد و بر اساس اعلام دفتر مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به ۱۰۰۰ خانواده با اولویت فرزند سوم و بالاتر بسته‌های لبخند مادری اهدا شد.

وی با اشاره به جشن تکریم دانشجویان مادر گفت: امروز در خدمت ۲۲۰ خانواده دانشجوی دارای فرزند متولد سال ۱۴۰۲ هستیم که از محل تفاهم منعقده با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بسته‌های لبخند مادری ایشان که شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی است را توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تقدیمشان می‌کنیم. همچنین با اعلام اسامی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران به ۲۰ خانواده مثبت پنج حاضر در این رویداد بن خرید کالا از مرکز «مثبت پنج» قم اهدا می‌شود.

علیان‌زادگان تاکید کرد: کار ویژه‌های جمعیتی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) شامل پنج بخش فرهنگی جمعیت، اقتصادی جمعیت، زیرساختی جمعیت، عمران جمعیت و سلامت جمعیت پایه می‌شوند که راه‌اندازی مراکز مثبت پنج در ذیل حوزه اقتصادی جمعیت بوده است. در این مراکز، کالا و خدمات حوزه مادر و کودک با تخفیف‌های ویژه به خانواده‌های مثبت پنج (شامل پدر، مادر و سه فرزند) و بالاتر تقدیم می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد یادآور شد: اولین مرکز مثبت پنج همزمان با ایام باسعادت میلاد حضرت فاطمه(س) در قم آغاز به‌کار کرده است و این مراکز در سایر استان‌ها نیز به مرور افتتاح خواهند شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *