آغاز به کار رسمی پخش «رویش» با اکران یک مستند

فهرست مطالب

پخش «رویش» به عنوان یکی از طرح‌های جدید زنجیره توزیع سازمان سینمایی سوره به زودی فعالیت رسمی خود را با اکران مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» آغاز می‌کند.

به گزارش آرونو به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، سیدعلی طباطبایی‌نژاد معاون پخش و اکران موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری از آغاز به کار رسمی پخش «رویش» با اکران مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پخش «رویش» از سال ۱۴۰۰ به صورت آزمایشی اجرا شد، گفت: ما در زنجیره توزیع سازمان سینمایی سوره در نخستین گام از طرح رویش، مستند «خون ریزی» ساخته محمد خوشدل‌فر از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ در چهار سینمای سپیده تهران، هویزه مشهد، ساحل اصفهان و سپهر ساری بصورت آزمایشی روی پرده رفت و در سه روز اکران شد. همچنین مستند «امیرکبیر در خون» را با توجه موضوع فیلم به صورت ویژه در شهر کاشان اکران کردیم که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اکران‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده بود، با استقبال مخاطبان مواجه شد.

معاون پخش و اکران «بهمن سبز» ادامه داد: شیوه اکران آثاری که توسط پخش «رویش» به نمایش درمی‌آیند، متفاوت‌تر از روش‌های متداول است؛ بدین صورت که ما برای نمایش آثار با توجه به موضوعی که دارند، اکران‌های منطقه‌ای و رویدادمحور در نظر می‌گیریم.

این عضو شورای صنفی نمایش با بیان اینکه برای اکران آثار در بستر پخش «رویش» مخاطب هدف موضوعیت دارد، اظهار کرد: ما در پخش «رویش» صرفا به دنبال اکران فیلم نیستیم بلکه با برگزاری رویدادها و نشست‌های نقدوبررسی قصد داریم آن را به مخاطب اصلی‌اش برسانیم و به خالقان آثار کمک کنیم تا ادامه مسیر خود را راحت‌تر طی کنند و بیشتر شناخته و دیده شوند.

وی با اشاره به اینکه هدف پخش «رویش» رصد، کشف و معرفی هنرمند تازه‌نفس و اتصال آثار متنوع از جهت قالب به زنجیره نمایش با تمرکز روی استعدادهای کمتر دیده شده در خارج از پایتخت است، بیان کرد: اولویت ما برای اکران آثار، صاحبان اثر هستند؛ در حقیقت دیده شدن خالقان فیلم‌ها برای ما اهمیت دارد و به همین دلیل برای کارگردانان جوان و دغدغه‌مند فرصتی فراهم کردیم تا بتوانند توانمندی‌های خود را با اکران آثارشان به نمایش بگذارند و در مواجهه با مخاطب قدم در راه و مسیر درست بگذارند. 

طباطبایی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: پخش «رویش» به زودی و با اکران مستند «هیچکس منتظرت نیست» که محصول مرکز مستند سوره است، فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز خواهد کرد و این اثر به عنوان برنامه ویژه سینماهای منتخب روی پرده می‌رود. همچنین برنامه بعدی پخش «رویش» اکران یک مجموعه فیلم کوتاه خواهد بود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *