آزادی بیان به سبک فرانس ۲۴؛ چهار خبرنگار منتقد اسرائیل تعلیق شدند

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، تارنمای روزنامه لو فیگارو روز چهارشنبه با انتشار خبر تعلیق چهار خبرنگار تحریریه عربی خود از بازجویی و تهیه اسکرین‌شات از پیام‌های این افراد در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

بر اساس این گزارش، این خبرنگاران عرب زبان، توسط شبکه خبری فرانس ۲۴ به اتهام یهودی‌ستیزی و پیام‌هایی ضد اسرائیلی تعلیق شده‌اند.

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ در توجیه این اقدام خود مدعی شده است که “تعلیق این خبرنگاران در راستای حفاظت از یکپارچگی فعالیت در تمام تحریریه‌های عرب زبان این شبکه صورت گرفته است که محتوای آنها چه در روی آنتن و چه در محیط‌های دیجیتال، فرانس ۲۴ را به یک کانال متعادل و غیرحزبی تبدیل می‌کند”.

بر اساس گزارش لو فیگارو، این چهار روزنامه‌نگار توسط سازمان غیردولتی آمریکایی کمرا (CAMERA) که توسط مرکز یهودی سیمون ویزنتال (The Simon Wiesenthal) اداره می‌شود، بازجویی شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: این سازمان غیردولتی آمریکایی، چهار خبرنگار یاد شده از جمله یک خبرنگار در لبنان، یک خبرنگار در بیت‌المقدس و یک خبرنگار در ژنو را با استناد به اسکرین‌شات‌هایی که از فضای مجازی جمع‌آوری کرده است، متهم می‌کند که در گذشته پیام‌های ضدیهودی یا خشونت‌آمیز ضداسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرده‌اند.

منبع: ایرنا

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *