«آریوبرزن» و «سرجوخه» می‌آیند

فهرست مطالب

جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر در آخرین روز برگزاری خود شاهد اجرای ۱۱ نمایش در بخش صحنه‌ای و ۹ نمایش در بخش خیابانی است که این نمایش‌ها روز چهارشنبه، ۱۱ بهمن ماه اجرا می‌شوند.

به گزارش آرونو ، تالار وحدت امشب میزبان افتتاحیه جشنوراه فیلم فجر است و تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر امشب شاهد اجرای نمایش «سندروم بلونیا» به کارگردانی امید نیاز از اصفهان است که با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ به صحنه می‌رود. این نمایش  در بخش مسابقه ایران اجرا دارد.

در تالار چهارسو نمایش «آریوبرزن» به کارگردانی حامد مکملی از قزوین روی صحنه می‌رود.

این نمایش با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ به عنوان یکی دیگر از آثار بخش مسابقه تئاتر ایران اجرا می‌شود.

تالار قشقایی در آخرین روز جشنواره میزبان نمایش «هیدن» به کارگردانی کوروش شاهونه از تهران است که این نمایش هم در بخش مسابقه تئاتر ایران به صحنه می‌رود.

«هیدن» با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ اجرا دارد.

تالار سایه امروز پذیرای نمایش «همه، خواب بودیم» به کارگردانی میثم حبیبی از تبریز است. این نمایش در بخش هویت ملی و در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ اجرا می‌شود و  مدت‌زمان آن ۵۵ دقیقه است.

اما تماشاخانه ایرانشهر امروز میزبان دو نمایش گوناگون است.

تالار دکتر ناظرزاده کرمانی شاهد اجرای «۱۳۲۰» به کارگردانی یوسف دادجو از بیله‌سوار است که با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۲۰ روی صحنه می‌رود.

تالار استاد سمندریان نیز میزبانی خود را از جشنواره تئاتر فجر با اجرای نمایش«سرجوخه» به کارگردانی رضا صابری به پایان می‌رساند. این نمایش در بخش هویت ملی و به عنوان کاری از مشهد در جشنواره شرکت دارد.

نمایش نامبرده با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ به صحنه می‌رود.

مرکز تئاتر مولوی نیز در آخرین روز جشنواره شاهد اجرای دو نمایش در بخش مسابقه دانشجویی است.

تالار اصلی مولوی، میزبان نمایش «بچه» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا است که از دانشگاه هنر تهران در جشنواره شرکت دارد.

این نمایش با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ به صحنه می‌رود.

 در تالار کوچک مولوی هم نمایش «کارنان» به کارگردانی مهدی یحیی‌آبادی از دانشگاه پیام نور خراسان شمالی اجرا دارد.

این نمایش که مدت‌زمان آن ۶۰ دقیقه است، در ۲ نوبت ۱۵ و ۱۷ اجرا می‌شود.

تالار حافظ نیز همچون مولوی در آخرین روز جشنواره پذیرای یک نمایش دانشجویی دیگر است. بر همین اساس نمایش «مرثیه‌ای برای یک مرد مرده» به کارگردانی کیانوش ایازی از موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم (ص) تبریز با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود.

تماشاخانه «سنگلج» نیز میزبانی خود را از جشنواره تئاتر فجر با نمایش «شب‌نشینی با مولیر» به کارگردانی داود فتحعلی‌بیگی به پایان می‌رساند.

 این نمایش با مدت‌زمان ۹۰ دقیقه، ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

تالار محراب هم پذیرای نمایش «متن این اجرا بفروش می‌رسد» به کارگردانی محمدرضا شاکری‌داریان از دانشگاه سوره است که این نمایش با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، ساعت ۱۷ در سالن جعفر والی تالار محراب اجرا می‌شود.

۹ اثر در بخش تئاتر خیابانی اجرا می‌شود

اجراهای خیابانی جشنواره نیز همچون روزهای گذشته از ساعت ۱۱ آغاز شدند و در این ساعت در متروی تئاتر شهر، میزبان نمایش «ماریتا» به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه، در متروی ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج)، میزبان نمایش «بازگشت به خان نخست» به کارگردانی داریوش نصیری از دانشگاه سوره با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در فرنگسرای رازی، میزبان «هیچی نگو» به کارگردانی علیرضا ناصحی از تهران با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه اجرا داشتند.

در آخرین روز جشنواره چهل و دوم، پهنه رودکی در ساعت‌های ۱۶، ۱۶:۳۰ و ۱۸ شاهد اجرای نمایش‌های «مرز» به کارگردانی مهدی فتحی از نظرآباد با مدت‌زمان ۱۶ دقیقه، «شجاع‌دل» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه، «سروستان» به کارگردانی روح‌الله آریس از کرمان با مدت‌زمان ۱۷ دقیقه می‌شود.

سکوی تئاتر خیابانی مجموعه تئاتر شهر ساعت ۱۶:۳۰ میزبان نمایش «تابوهای سیاه در قاب‌های مینیاتوری» به کارگردانی رضا وفانیا از بهمئی با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه است. موزه عبرت هم ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «بند ۶» به کارگردانی میلاد جباری‌مولانا از تهران است که با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه اجرا می‌شود. ساعت ۱۶ هم در برج آزادی، نمایش «نقطه سر خط» به کارگردانی سوران حسینی از مریوان با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه، اجرا دارد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *