آخرین وضعیت جاده‌های کشور؛ امروز جمعه ۲۵ خرداد / آزادراه تهران – شمال و چالوس مسدود شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، آخرین وضعیت راه‌های کشور تا امروز _جمعه بیست‌وپنجم خرداد_ به شرح زیر است:

آخرین وضعیت جوی ترافیکی محورهای شمالی

آزادراه تهران – شمال و محور چالوس مسیر (رفت و برگشت) تا اطلاع بعدی مسدود است.

تردد روان در محورهای هراز و فیروزکوه و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت)

محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه دارای بارش باران و سایر محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است.

آخرین وضعیت جوی ترافیکی سایر محورها

تردد روان

آخرین وضعیت جوی محورها

بارش باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، مازندران و گلستان

محورهای مسدود

محور مسدود شریانی:

۱- محور چالوس و آزادراه تهران – شمال (رفت و برگشت)

محورهای مسدود غیرشریانی:

۱- هشتگرد – طالقان

۲- کمربندی جدید خرانق – یزد

۳- یزد – دربید

۴- چاهان – زرآباد

محور دارای انسداد فصلی:

۱- پونل – خلخال

آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با خبرنگار مجله آرونو با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در نوار شمالی کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان‌های کرمان، یزد، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، در بعضی ساعات رشد ابر، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد، گرد و خاک و بارش تگرگ رخ می‌دهد.

وی افزود: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های زنجان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، جنوب آذربایجان غربی، شمال سمنان و جنوب گرگان خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: شنبه و یکشنبه در بعضی نقاط شمال غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز، دامنه‌های مرکزی زاگرس، بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات استان‌های کرمان، یزد، شمال و شرق فارس، در ساعت بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: دوشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان و ارتفاعات استان‌های مازندران، سمنان، البرز و تهران، در بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد و سه‌شنبه در سواحل غربی دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: سه روز آینده در بعضی نقاط شمال غرب، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بعضی نقاط جنوب کشور، وزش باد شدید خواهد بود و احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست، همچنین امروز شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: وضعیت کنونی هوای اهواز به‌عنوان گرم‌ترین مرکز استان کشور، صاف همراه با غبار صبحگاهی و وزش باد با احتمال افزایش رطوبت و شرجی با بیشینه دمای ۴۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود که بیشینه دمای هوای این مرکز استان تا روز سه‌شنبه به ۴۹ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

ضیائیان ادامه داد: وضعیت کنونی آسمان تهران، کمی ابری تا ابری، وزش باد، گاهی وزش باد شدید، در بعضی ساعت‌ها رگبار، رعد و برق، باد و گرد و خاک با بیشینه ۳۵ و کمینه ۲۲ درجه سانتی‌گراد است که بیشینه دمای این مرکز استان تا روز سه‌شنبه به ۳۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف اواسط روز افزایش ابر همراه با وزش باد، گاهی باد و گرد و خاک، گاهی رگبار و رعد و برق با بیشینه ۳۵ و کمینه ۱۹ درجه سانتی‌گراد است و روز شنبه، صاف، اواسط روز افزایش ابر همراه با وزش باد، گاهی باد و گرد و خاک و احتمال رگبار و رعد و برق با بیشینه ۳۴ و کمینه ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *