آخرین جزئیات تغییرات دما و بارش‌ها تا اواخر مرداد ۱۴۰۳

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو، بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی تا ۱۷ تیر در نوار شمالی و جنوب شرق کشور بارش رخ می‌دهد که بارش در مرکز و غرب سواحل خزر نرمال و در مناطقی از شمال غرب گرایش به بیش از نرمال دارد. در مناطق محدودی از نوار شمال غرب، نیمه غربی کوه‌های البرز و مناطق کوهستانی مرکز استان کرمان با احتمال بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بارش انباشته حدود ۲۰ تا ۴۰ میلی‌متر رخ می‌دهد، سایر مناطق کشور مطابق فصل بی‌بارش است یا بارش مؤثری دریافت نمی‌کند.

بارش هفته‌های دوم تا سوم کشور معادل نرمال بلندمدت و به‌طور عمده در سواحل خزر، شمال غرب و مناطق محدودی از جنوب شرق خواهد بود، در هفته‌های چهارم تا پنجم بارش در سواحل خزر در محدوده نرمال و در سایر مناطق بارش قابل توجهی رخ نمی‌دهد، بارش هفته ششم در سواحل خزر و جنوب شرق در محدوده نرمال برآورد می‌شود.

دمای هوا در یک‌سوم شمالی کشور در محدوده نرمال و در سایر مناطق یک تا ۳ درجه بیش از نرمال است که بیشترین افزایش (۳ درجه) در جنوب شرق کشور رخ می‌دهد، دمای هوای جنوب شرق کشور، مناطقی از شمال غرب و زاگرس شمالی در هفته دوم نرمال و برای سایر مناطق بین ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال پیش‌بینی شده است.

طی هفته سوم دمای شرق و نیمه شمالی کشور نرمال و سایر مناطق یک تا ۳ درجه بیش از نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور برای هفته‌های چهارم تا ششم یک تا ۲ درجه بیش از نرمال برآورد می‌شود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *