حضور مردم در انتخابات نشان از مقبولیت نظام جمهوری اسلامی ایران دارد

فهرست مطالب

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها گفت: حضور ۵۰ درصدی مردم در انتخابات نشان دادن مقبولیت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش آرونو ، ایرج سلیمان زاده در نطق پیش از دستور خود در بیست و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات ۱۱ اسفند به فرموده مقام معظم رهبری «جهاد ملت» در پای صندوق های رای بود و به حق این اتفاق بزرگ یک فرصت طلایی برای مردم و مسئولان است.

وی افزود: راهبردهای مردم سالاری دینی دلالت بر حضور مستقیم مردم در تعیین مسئولان و قانون گذاران دارد که خود بیانگر بلوغ حیات سیاسی و اجتماعی مردم حیات سیاسی ایران اسلامی است.

سلیمان زاده تاکید کرد: بحث دیگر توجه به پیام افرادی است که در انتخابات شرکت نکردند و به رویه موجود اعتراض داشتند. باید این مسئله به صورت موشکافانه بررسی شود تا مشخص شود چه عواملی سبب این دیدگاه در میان بخشی از جامعه شده است.اگر چنین اقدامی صورت گیرد به استحکام بیشتر پایه های نظام جمهوری اسلامی در میان مردم کمک می کند.

وی افزود: صندوق رای و فرایند انتخابات امن ترین مسیر برای تغییرات به شکل مسالمت‌آمیز و تحقق اراده مردم است.گروه های اپوزیسیون از هر فرصت و ابزاری استفاده کردند تا در یک سال گذشته مردم را دلسرد کنند اما حضور ۲۵ میلیون و ۴۰ درصدی مردم ضمن پاسخ روشن به دشمنان افتخار دیگری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بود.

وی ادامه داد: پیام مهم مردم در انتخابات این بود که مردم از چهره هایی که خود را برنده انتخابات می دانستند عبور کردند و افرادی که اعمال و کردارشان خلاف منافع مردم بود را کنار گذاشتند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: با حضور ۱۹۱ نفر از ۲۹۰ نماینده جلسه مجلس رسمیت می‌یابد اما جای سوال است که روز دوشنبه ۱۴ اسفند به دلیل غیبت غیرموجه برخی از نمایندگان مجلس تعطیل شد و اکثرا آنانی بودند که رای نیاورند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *