تجمیع ۱۰۰۰ پلاک در بافت فرسوده منطقه ۱۵/ بررسی وضعیت ترافیکی سرای ایرانی 

فهرست مطالب

شهردار منطقه ۱۵ تهران با اشاره به تجمیع ۱۰۰۰ پلاک در بافت فرسوده منطقه ۱۵، از افتتاح ۱۵۰ پروژه در منطقه با اعتبار ۸۲۴ میلیارد تومان در هفته جاری خبر داد.

به گزارش آرونو ، محمد شیری در نشست خبری امروز خود بابیان اینکه قرار است روز دوشنبه هفته جاری آئین افتتاحیه ۱۵۰ پروژه با اعتبار ۸۲۴ میلیارد تومان در منطقه برگزار  شود، گفت: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به فعالیت زیرگذر شورا از نجفی رستگار و رمپ و لوپ ورودی نجفی رستگار به محله رضویه، پل موتور رو کابلی، دسترسی اتوبان امام علی(ع) به مشیریه جنوبی، کندروی نجفی حدفاصل دولت تا مشیریه جنوبی، ورزشگاه مهرخاوران  و بوستان پردیس بانوان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تعویض چمن ۷ زمین ورزشی انجام شده و تا پایان سال یا اوایل سال آینده تعویض چمن دو زمین ورزشی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: تا امروز بیش از ۱۰۰ هزار تن  آسفالت در سطح منطقه پخش شده و این در حالی است که در سال‌های اخیر در بحث بهسازی معابر اتفاق خاصی نیفتاده بود. به طوری که در کل ۵ سال اخیر ۷۵ هزار تن آسفالت ریزی در منطقه داشتیم.

وی با اشاره به وضعیت صدور پروانه ساخت در این منطقه با اعلام اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۵۰۰ پروانه ساختمانی صادر شده است، گفت: از این میان در بافت فرسوده بیش از ۱۰۰۰ پلاک در قالب تجمیع، نوسازی شده است.

شیری با تأکید بر اینکه در شاخص ساخت تعداد واحد مسکونی با حدود بیش از ۱۰ هزار واحد، منطقه ۱۵ رتبه نخست شهر تهران را دارد، گفت: اما در بحث درآمد از طریق صدور پروانه برای بافت فرسوده  شاید کمتر از یک درصد درآمد منطقه ۱۵ در بحث صدور پروانه در بافت فرسوده بود.

شیری در مورد سرانه فضای سبز منطقه ۱۵ نیز با بیان اینکه برخی از محلات منطقه، سرانه بیش از ۵۰ متر و برخی دیگر نیز کمتر از یک متر  دارند، افزود: اما در مجموع با ۳۲ متر مربع سرانه، بهترین منطقه هستیم که این عدد از میانگین شهر تهران بالاتر است.

وی با اشاره به کلنگ زنی خط ۸ متروی تهران ابراز امیدواری کرد که کلنگ زنی خط ۹ نیز در هفته های آینده در منطقه ۱۵ و ایستگاه مشیریه انجام شود و تصریح کرد:  درباره بحث ترافیک ناشی از مجموعه سرای ایرانی باید بگویم که هدف ما از ایجاد سرای ایرانی این بود که این مجموعه که یکی از ساختمان‌های ناایمن شهر تهران بود را ایمن‌سازی کنیم که از پتانسیل انبار چای استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه برای خط ۸ مترو و هم برای خط ۹ یک ایستگاه  مترو که ایستگاه تبادلی این دو خط در سه راه افسریه است، پیش بینی شده است، گفت: دیگر هدف ما این بود که در محور امام رضا (ع) رونقی ایجاد کنیم. اما درباره ترافیک این محدوده در دوهفته اول در روزهای جمعه ترافیکی را شاهد بودیم؛ اما امروز می‌توان اذعان کرد که شرایط ترافیکی به قبل از زمان افتتاح برگشته است.

شهردار منطقه ۱۵ با تأکید بر اینکه این زمین ۱۰ هکتار مساحت داشت که ۵۷۵ هزار متر مربع برای آنجا بارگذاری به صورت تجاری و اداری پیش بینی شده بود که در کارگروه های کمیسیون ماده ۵ بررسی شده بود، ادامه داد: با این کار و ایجاد مجموعه سرای ایرانی از گره ترافیکی که بارگذاری احتمالی به وجود می آورد، جلوگیری شد.

شیری گفت: در ایجاد سرای ایرانی در این فضای ۱۰ هکتاری، ۳۸ هزار متر مربع انبار بود که ۲۷ هزار متر مربع از آن را تبدیل به انبار تجاری و کاربری های تجاری کردیم و عارضه سنجی ترافیکی این مجموعه را نیر انجام و تقدیم شورای شهر تهران کرده بودیم و هیچ تخطی از قوانین در ایجاد این مجموعه نشده است.

به گفته وی، بیش از ۱۸۰۰ پارکینگ تأمین کردیم در حالی که در پیش بینی ها ۱۳۰۰ پارکینگ نیاز سنجی شده بود.

شهردار منطقه ۱۵ تهران با تأکید بر نقش توسعه ورزش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: بر همین اساس مجموعه ورزشی زمزم و محله کلانشهر جنوبی را برای سال آینده افتتاح خواهیم کرد و این در حالی است که روزانه به طور میانگین ۲۵  معتاد متجاهر جمع آوری می‌شوند و تا به حال حدود ۱۰ هزار نفر از معتادان متجاهر را جمع آوری کرده‌ایم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *