آغاز هفته‌ با حامد بهداد، فریماه فرجامی و حمید جبلی

فهرست مطالب

گزارش از فروش شش فیلم جدید سینماها، انتصاب دبیر هفتمین جشن نوشتار سینمای ایران، حامد بهداد در قدیمی‌ترین جشنواره ورزشی جهان، اعلام آمار هفتگی تماشاگران تئاتر، رنج و لذت فریماه فرجامی، نمایشنامه جدید حمید جبلی، مالیات‌های ۲۰۰ میلیونی برای آموزشگاه‌های موسیقی، شک به یکی از تابلوهای منسوب به کمال‌الملک، کشف گور یک کودک «خون‌آشام» و سوختن ساختمان‌های تاریخی در آتش هاوایی از اخبار ۲۱ مردادماه بود.

به گزارش آرونو ، روز شنبه بیست و یکم مرداد ماه، نگاهی به فروش شش فیلم سینمایی که به تازگی در سینماها اکران شدند، داشتیم. فروش فیلم‌ها از روز چهارشنبه تا صبح شنبه، ۲۱ مردادماه نشان می‌دهد که فیلم «میان صخره‌ها» از سینمای کودک و نوجوان کمترین مخاطب را داشته که حتی به ۱۰۰ نفر هم نرسیده است و شش فیلم جدید سینماها در سه روز اول اکران خود به فروشی کمتر از دو میلیارد تومان رسیده‌اند.

یک دبیر در سینما حکم گرفت

همچنین به انتخاب هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران، محمدرضا لطفی دبیر هفتمین جشن نوشتار سینمای ایران شد.

حامد بهداد در قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های ورزشی 

جایزه لوکارنو برای فیلمساز ایرانی

در خبری هم اعلام شد که فیلم سینمایی «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی و تهیه‌کنندگی حنیف سـروری و میرولی‌اله مدنی به جشنواره فیلم‌های ورزشی «Paladino d’Oro» در شهر پالرمو راه یافت. همچنین هفتاد و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو با اعطای جایزه یوزپلنگ طلایی بهترین فیلم به فیلمساز ایرانی به کار خود پایان داد.

از سوی دیگر، با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری جشنواره فیلم «ونیز» ۲۰۲۳، گاردین ۲۰ فیلم برتر برنده شیر طلایی تاریخ این رویداد سینمایی قدیمی را معرفی کرده است.

اعتصاب‌گران هالیوود وارد مذاکره شدند

اعلام آمار هفتگی تماشاگران تئاتر

افزون بر این‌ها، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۰ مرداد سال ۱۴۰۲ تفکیک اجراها مشخص شد.

رنج و لذت فریماه فرجامی

در ادامه، محمد حاتمی که آخرین همبازی فریماه فرجامی در تئاتر بوده، خاطراتی از لذت و رنج بازی در این نمایش روایت کرد. او همچنین از بعضی سینماگران انتقاد کرد که فروپاشی ستارگان را به تصویر می‌کشند.

حمید جبلی «سوسمار» را برای تئاتر نوشت

و این‌که حمید جبلی بعد از گذشت دو دهه دوری از صحنه و نمایش با نمایشنامه جدیدش «سوسمار» به تئاتر می‌آید. «سوسمار» جدیدترین اثر حمید جبلی هنوز به چاپ نرسیده است و گفته می‌شود فضایی متفاوت از آنچه مخاطبان از خصوصیات و قلم جبلی می‌شناسند، دارد.

سریال‌های تاریخی ایرانی می‌توانند درآمد ارزی داشته باشند

گفت‌وگویی هم با کارگردان «عشق کوفی» داشتیم، او با بیان این‌که یکی از نیازهای امروز تلویزیون ما ساختن سریال‌های تاریخی با داستان‌ها و افسانه‌های ایرانی است، درباره‌ حساسیت‌های تولید آثار تاریخی سخن گفت. 

همچنین در این روز پرویز علی‌بیک، از بنیانگذاران نشر مروارید از دنیا رفت.

 نگاه کورش صفوی به طنز

مالیات‌های ۲۰۰ میلیونی برای آموزشگاه‌های موسیقی!

مدیر یکی از آموزشگاه‌های موسیقی تهران نیز از  میزان مالیات‌هایی که برای آموزشگاه‌دارها تعیین شده خبر داد و به آرونو گفت: مگر آموزشگاه‌های موسیقی چقدر درآمد دارند که سالانه ۲۰۰ میلیون تومان مالیات دهند؟ اصلا با این وضعیت اقتصادی، آموزش موسیقی در سبد فرهنگی چند خانوار است؟ اگر وضع ادامه‌دار شود، باید آموزشگاه‌های موسیقی جمع شوند که تعطیلی هر آموزشگاه موسیقی هم برابر با بیکاری ۲۰ تا ۲۵ معلم خواهد بود.

در ادامه اعلام شد که کشور چین از علی رهبری (آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی ایرانی) برای شرکت در جشنواره بین‌المللی موسیقی در شهر شنژن «Shenzhen» دعوت کرده است.

روایتی متفاوت از کردستان با جشنواره تجسمی

شک به یکی از تابلوهای منسوب به کمال‌الملک

همچنین در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران از ساختمان «دفینه» که چهار موزه هنر جهان، هنر اسلام، گوهر و آرایه‌های تاریخی و پول ایران را در بردارد، مدیر توسعه گروه موزه‌های بنیاد مستضعفان با ارائه توضیحی درباره اینکه به اصالت یکی از تابلوهای منسوب به کمال‌الملک تردید وجود دارد، درباره وضعیت گنجینه‌ بنیاد توضیح داد.

کشف گور یک کودک «خون‌آشام» و سوختن ساختمان‌های تاریخی در آتش هاوایی 

در نهایت این‌که باستان‌شناسان در لهستان گور ۴۰۰ ساله کودکی را کشف کردند که پاهای او برای جلوگیری از برخاستن از قبر قفل شده بود و آتش‌سوزی‌ها در جزیره مائویی ایالت هاوایی موجب ویرانی مکان‌های تاریخی و موزه‌ها شده است.

آمریکا آثار قاچاق‌شده را به ایتالیا پس داد

انتهای پیام 

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *