درختانی که می توانند برق تولید ‌کنند!

درختانی که می توانند برق تولید ‌کنند!

تکنولوژی “Aeroleaf” یا همان WindTrees، یک جلوه خیره‌کننده از هماهنگی میان فناوری و طبیعت است. این توربین‌های بادی با طراحی بیومورفیک، به صورت درختان فلزی با برگ‌هایی شبیه به توربین‌های کوچک بادی آغاز به کار می‌کنند. این ابتکار علاوه بر اینکه زیبایی طبیعی را در محیط اطراف حفظ می‌کند، انرژی تمیز و قابل استفاده تولید می‌کند.

 

با توجه به نصب این درختان در مکان‌های مختلف جهان از اروپا گرفته تا آمریکا و کره‌جنوبی، و همچنین ویژگی‌هایی از قبیل نداشتن آلودگی بصری، سهولت نصب و هماهنگی آنها با محیط‌های شهری، این تکنولوژی قدمی مؤثر در جهت استفاده از انرژی پاک و افزایش پایداری محیط زیست برداشته است.

 

توربین‌های WindTrees می‌توانند با توجه به سرعت باد در محل نصب، انرژی قابل توجهی را تولید کنند. این امر می‌تواند به تامین برق مورد نیاز ساختمان‌ها کمک کرده و حتی اگر انرژی بیشتری تولید شود، می‌تواند در باتری‌های خود ذخیره شود و برای استفاده در زمان‌هایی که نیاز بیشتری به انرژی داریم، استفاده شود.

 

این تکنولوژی به طور مستقیم به سیستم الکتریکی ساختمان‌ها متصل می‌شود و به طور مداوم و به صورت خودمصرف انرژی تولید می‌کند. از طریق ترکیب توربین‌های بادی با پنل‌های خورشیدی، این سیستم می‌تواند به طور پایدار و مداوم انرژی تولید کند و در صورت اضافه بودن انرژی، آن را در باتری‌هایی با ظرفیت خاص ذخیره کند.

 

این نوع انرژی تمیز و پایداری نه تنها در تامین نیازهای برقی خانواده‌ها و ساختمان‌ها مؤثر است، بلکه به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و حفظ محیط زیست کمک بسیاری می‌کند. از طرفی، این تکنولوژی با امکان تطبیق با شرایط محیطی مختلف و سادگی نصب، به عنوان یک گزینه جذاب برای استفاده در شهرها و مناطق مسکونی مطرح ا ChatGPT

این قابلیت که با استفاده از تکنولوژی Aeroleaf می‌توان هفت روز هفته و در تمامی ساعات شبانه‌روز انرژی تولید کرد، به واقعیتی جذاب برای تأمین پایدار نیازهای برقی ما تبدیل شده است. این تکنولوژی با تلفیق توربین‌های بادی و پنل‌های خورشیدی، توانایی تولید انرژی در زمان‌های مختلف را دارد و حتی در صورت بیشتر شدن تولید انرژی نسبت به مصرف، قادر به ذخیره آن در باتری‌هایی با ظرفیت ۶۰ آمپر ساعت است.

 

هر درخت مجهز به چهار باتری است که این موضوع نشان می‌دهد که می‌توان انرژی اضافه تولید شده را در این باتری‌ها ذخیره کرد و از آنها در زمان‌هایی که نیاز به انرژی بیشتری داریم، استفاده کرد. این ابتکار به علاوه با استفاده از آمار تعداد ۱۳۰ واحد درخت که در مناطق مختلف جهان نصب شده، نشان می‌دهد که این تکنولوژی در حال گسترش و استقبال گسترده از سوی جوامع مختلف است.

 

 

 

 

 

 

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *