وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران/ بارش باران در ارتفاعات

|

فهرست مطالب

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از روز جمعه (۳۱ فروردین) در بخش‌هایی از استان به‌ویژه جنوب و غرب وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود.

به گزارش آرونو ، براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد، گاهی افزایش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این مدت در بخش‌های شمالی و ارتفاعات استان در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد و احتمال رعد و برق، در ارتفاعات بالادست گاهی رگبار برف مورد انتظار است.

از روز جمعه (۳۱ فروردین) در بخش‌هایی از استان به‌ویژه جنوب و غرب وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۹ فروردین) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، در بعضی ساعات‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز پنجشبه (۳۰ فروردین ) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای  ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۲۶  درجه سانتیگراد، گرمترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

به گزارش آرونو اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به فعالیت پراکنده سامانه بارشی آورده است: از بعد از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه (28 و29 فروردین) بارش باران، رعد و برق، بارش خفیف برف و کولاک برف در قله‌ها و ارتفاعات بالادست در ارتفاعات استان تهران به‌ویژه میگون، ایستگاه ۷ توچال و سنجش آلودگی فیروزکوه پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی لغزندگی و اختلال موقت در تردد مسیرهای کوهستانی، امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن موقت سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، امکان لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن در ارتفاعات بالادست، احتمال رخداد صاعقه و در نقاط مستعد بارش و تگرگ دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی احتیاط درتردد خودروها به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی به‌ویژه صعود به ارتفاعات بالادست، عدم توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست، احتیاط عبور عشایر و چرای دام در نواحی کوهستانی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش آرونو هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *