هوای تهران امروز بر مدار نارنجی است/شاخص کیفی ۱۱ منطقه آلوده و ناسالم ثبت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، سنجش کیفیت هوا امروز _چهارشنبه سیزدهم تیر_ در دستگاه سنجش کیفیت هوای ایستگاه ژئوفیزیک با شاخص ۱۵۱، در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

بر این اساس، شرایط کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های اسلام‌شهر با شاخص ۱۱۲، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۱۳۲، باقرشهر با شاخص ۱۱۷، پاسداران با شاخص ۱۲۵، پردیس با شاخص ۱۳۲، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۰۶، تربیت مدرس منطقه شش ۱۱۰، تهران پارک شکوفه با شاخص ۱۲۰، چشمه با شاخص ۱۲۸، دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۱۲۹، در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

ایستگاه‌های ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۲۱، سلامت با شاخص ۱۱۸، شریف منطقه دو با شاخص ۱۲۶، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۱۲۰، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۳۵، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۲۵، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۸، میدان فتح منطقه ۹ با شاخص ۱۱۶ در موقعیت هوای ناسالم (نارنجی) قرار دارد.

در همین راستا، آتی‌ساز با شاخص ۷۴، اتوبان محلاتی منطقه ۱۴ با شاخص ۷۰، امام خمینی با شاخص ۹۷، پارک رازی با شاخص ۸۱، پاکدشت با شاخص ۱۰۰، پونک با شاخص ۸۲، پیشوا با شاخص ۸۷، دانشگاه تهران با شاخص ۹۴، دماوند با شاخص ۶۱، رباط کریم با شاخص ۸۳، سرخه‌حصار با شاخص ۶۳، شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۹۹ در موقعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به این ترتیب، ایستگاه‌های شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۹۰، شهرداری منطقه دو با شاخص ۹۱، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۶۹، شهریار با شاخص ۷۱، علم و صنعت با شاخص ۵۷، فرمانداری شهرری با شاخص ۸۴، قدس با شاخص ۷۲، قرچک با شاخص ۸۹، گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۹۲، لواسانات با شاخص ۸۱، مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۹۸، ملارد با شاخص ۶۵ و ورامین با شاخص ۷۶ در شرایط هوای سالم (زرد) قرار دارد. ایستگاه بهارستان با شاخص ۴۱ در شرایط هوای پاک (سبز) ثبت شد.

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش گرمای هوا غلظت آلاینده اوزون بیشتر و نخستین روزهای آلوده پایتخت در سال جاری ثبت شده است؛ آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «آلاینده اوزون» با میانگین ۱۲۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *