هوای اصفهان گرم‌تر می‌شود / ثبت دمای بالاتر از ۴۰ درجه در ۵ شهر

|

فهرست مطالب

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مجله آرونو، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر امواج متناوب در ساعات بعدازظهر از نیمه شمالی و غربی استان است.

وی افزود: بر این اساس، وضعیت جوی فعلی سبب رشد ابر، وزش باد به نسبت شدید تا شدید لحظه‌ای، رگبار پراکنده و رعدوبرق، در نواحی مستعد احتمال تگرگ، در مناطق شرقی، شمالی و مرکزی با گردوخاک محلی، کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره صدور هشدار سطح زرد با ورود و تداوم فعالیت ناپایداری همرفتی در استان، تصریح کرد: فعالیت این سامانه از ظهر امروز آغاز می‌شود و تا اواخر وقت با رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک و کاهش دید، در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، احتمال سقوط سنگ به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مخاطرات سامانه است.

امینی اظهار کرد: احتیاط در سفرهای بین شهری، نداشتن اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لایروبی کانال‌ها و رودخانه‌های فصلی، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها، آب‌روها، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌های اجرایی، خودداری از محلول‌پاشی و سم‌پاشی باغات و مزارع توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان دو تا چهار درجه افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۳۸ درجه سانتی‌گراد و کمینه آن بامداد فردا به ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

سرپرست اداره پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان پیرامون اینکه امروز دمای هوا پنج شهر بالاتر از ۴۰ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است، خاطرنشان کرد: خوروبیابانک و چوپانان با دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد و بویین میاندشت با کمینه دمای ۸ درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان هستند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *