قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۳/۰۳/۲۶|برنت ۸۲ دلار و ۶۲ سنت شد

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو به نقل از رویترز، قیمت نفت به دنبال انتشار گزارش مربوط به کاهش خوشبینی مصرف‌کنندگان نسبت به اقتصاد در آمریکا کاهش یافته، اما در آستانه 4 درصد افزایش هفتگی قرار دارد. سرمایه‌گذاران در حال بررسی پیش‌بینی تقاضای بالا برای نفت خام و سوخت در 2024 هستند.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 13 سنت معادل 0.16 درصد کاهش به 82 دلار و 62 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 17 سنت معادل 0.22 درصد کاهش 78 دلار و 45 سنت معامله می‌شود.
قیمت نفت برنت و نفت آمریکا هر دو حدود 4 درصد طی یک هفته گذشته افزایش داشتند که بیشترین افزایش قیمت هفتگی از نظر درصد از ماه آوریل بوده است.
قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی پس از انتشار گزارش مربوط به کاهش خوشبینی مصرف‌کنندگان نسبت به وضع اقتصاد در آمریکا کاهش یافت. 
این گزارش نشان می‌دهد متوسط مصرف‌کنندگان آمریکا نسبت به بهبود شرایط اقتصادی اطمینان ندارند.

پیش‌بینی تقاضای بالا برای نفت کاهش قیمت آن را در سطح محدودی نگه داشته است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی را افزایش داده و اوپک همچنان بر پیش‌بینی قبلی خود مبنی بر افزایش 2.2 میلیون بشکه‌ای تقاضا در 2024 پایبند است.
در این بین آژانس بین المللی انرژی پیش‌بینی رشد تقاضا برای نفت را تا زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش داده است.
اما هر سه این پیش‌بینی‌ها حاکی از کمبود عرضه حداقل تا آغاز فصل زمستان هستند.
تعداد چاه‌های نفت فعال آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده هستند 4 حلقه در این هفته کاهش یافته و به 488 رسیده است، یعنی پایین‌ترین تعداد از ژانویه 2022.
از طرف دیگر، روسیه با اشاره به تولید مازاد خود در ماه مه قول داده به سهمیه تولید طبق قرارداد اوپک پلاس پایبند بماند.
تصمیم ائتلاف اوپک پلاس در هفته گذشته برای افزایش تدریجی تولید از ماه اکتبر باعث پایین آمدن شاخص‌های نفتی شد.
بازار در حال حاضر بر مذاکرات آتش‌بس در غزه تمرکز کرده که می‌تواند نگرانی‌ها در مورد اختلال احتمالی در عرضه نفت خاورمیانه را کاهش دهد.
انتهای پیام/25

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *